Synergia designu i funkcjonalnościpropertydesign.pl - 28-03-2014 09:50


Koncept Chrome autorstwa czeskiego studia Nosal Design to kompleksowe rozwiązanie pozwalające na zaaranżowanie łazienki i toalety. Oparty został na harmonijnym połączeniu funkcjonalności i materiałów z interesującym wzornictwem.

Dopracowany detal w kształcie owalu łączy produkty serii w estetyczną całość. Najszerszy asortyment marki Ravak oferują kabiny i drzwi prysznicowe. Znajdziemy tutaj nie tylko popularne półokrągłe i kwadratowe kabiny prysznicowe, ale również szeroki wybór drzwi prysznicowych oraz kabin prostokątnych. Bogata dostępność rozmiarowa oraz kolorystyka (dostępne kolory: biały, satyna, połysk) umożliwiają dopasowanie produktu do różnego rodzaju wnętrz łazienki.

Zastosowany w kabinach słupek obrotowy z mechanizmem podnoszenia gwarantuje bezproblemowe, otwieranie i zamykanie drzwi. Interesującym uzupełnieniem kabin są nowoczesne brodziki konglomeratowe Galaxy Pro Chrome oraz odpływy liniowe Chrome, które swym charakterem nawiązują do designu serii.

Oryginalny kształt owalu odnajdziemy również w prostokątnej wannie Chrome. Przyjemne pochylenie tylnej części i pionowe ściany czynią wannę niezwykle funkcjonalną. Wanna uzupełniona parawanem nawannowym Chrome zagwarantuje wygodny prysznic. Nowoczesny charakter produktu podkreślony został przez ergonomiczny panel przedni.

Ciekawym uzupełnieniem konceptu są meble łazienkowe i umywalki Chrome. Interesujące wzornictwo oparte zostało na gładkiej powierzchni konglomeratowej umywalki z misą w kształcie owalu. Każdą umywalkę można uzupełnić szafką dostępną w dwóch kolorach. Szafki podumywalkowe z pojemnymi szufladami z cichym domykiem wyróżnia chromowany uchwyt, który nadaje charakter wnętrzu. W serii dostępne są również lustra w trzech rozmiarach oraz słupek boczny. Kolekcję umywalek Chrome uzupełniają dwie umywalki ceramiczne, które łączą tradycyjny materiał z nowoczesnym wzornictwem serii. Z myślą o szafkach ceramicznych powstały dwie szafki podumywalkowe wyróżniające się giętymi, lakierowanymi frontami i chromowanym uchwytem Chrome.

Dopełnieniem serii Chrome są baterie łazienkowe: umywalkowa, bidetowa, wannowa naścienna, prysznicowa naścienna, podtynkowa z przełącznikiem, podtynkowa bez przełącznika, a także bateria kuchenna stojąca. Na uwagę w tym zestawie zasługuje bateria wannowa naścienna, która posiada oryginalne ramię obrotowe do napuszczania wody.

Ten interesujący koncept jest dziełem designera młodego pokolenia Kryštofa Nosála.