REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

25 lat wolności oczami Grupy Atlas

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 cze 2014 10:19
25 lat wolności oczami Grupy Atlas
Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju Atlas sp. z o.o., Grupa Atlas
25 lat wolności oczami Grupy Atlas
25 lat wolności oczami Grupy Atlas
25 lat wolności oczami Grupy Atlas
25 lat wolności oczami Grupy Atlas

Rocznica 25-lecia wyborów 4 czerwca 1989 roku to dobra okazja do spojrzenia zarówno wstecz, jak i w przyszłość. 25 lat temu trudne do wyobrażenia było, że tak wybitny architekt, jak Daniel Libeskind zaprojektuje budynek w Polsce. Wszystko jednak się zmieniło... - mówi Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju Atlas sp. z o.o.

REKLAMA

O zmianach jakie przeszła spółka Atlas w ciągu ostatnich 25 lat w Polsce w rozmowie z Propertydesign.pl mówi Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju Atlas sp. z o.o., Grupa Atlas.

Rocznica 25-lecia wyborów 4 czerwca 1989 roku to dobra okazja do spojrzenia zarówno wstecz, jak i w przyszłość. Miło, że przy tej okazji pamięta się o Atlasie, firmie będącej jedną z ikon polskiej transformacji systemowej. Moja przygoda z Atlasem rozpoczęła się w 1995 roku gdy firma zatrudniała około 500 osób, posiadała dwa zakłady produkcyjne w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim i budowała trzeci zakład w Bydgoszczy. W 1995 roku i kolejnych latach największym wyzwaniem dla Atlasa było sprostanie zapotrzebowaniu rynku - wspomina Jacek Michalak.

Zwraca uwagę na trudności, jakie spotykały firmy na początku przemian w Polsce - Tempo pracy było imponujące, wszyscy mieliśmy świadomość, że jesteśmy elementami czegoś bardzo ważnego. Pamiętam też problemy. Z jednej strony klientów pragnących zakupić nasze wyroby, z drugiej zaś występujące od czasu do czasu problemy z dostępnością surowców do produkcji, przede wszystkim pochodzących z importu. Dzisiaj swobodny przepływ ludzi, towarów i usług to standard w UE i mało kto pamięta jaką barierą była granica. Tiry z surowcami z krajów zachodnich czekały na przekroczenie granicy polskiej oraz na odprawę w urzędach celnych.

Brak granic to, w opinii Jacka Michalaka, największa zdobycz ostatnich lat.

Firma Atlas jest współinwestorem Bramy Miasta Łodzi - biurowca według projektu Daniela Libeskinda. - 25 lat temu trudne do wyobrażenie było, że tak wybitny architekt jak Daniel Libeskind zaprojektuje budynek w Polsce. Wszystko jednak się zmieniło, w następstwie czego nie tylko łodzianie podziwiali w minionym roku wizualizację Bramy Miasta Łodzi autorstwa tego znanego architekta. Budynku, który stanie się symbolem nowej Łodzi, miasta w którym powstała firma Atlas - opowiada z dumą Jacek Michalak.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY