REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Adam Krzanowski: Nasze portfolio jest duże, nawet za duże

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 sie 2015 15:14
Adam Krzanowski: Nasze portfolio jest duże, nawet za duże
Adam Krzanowski, prezes zarządu Grupy Nowy Styl

Grupa Nowy Styl przejęła szwajcarską spółkę Sitag AG, czym wzbogaciła swoje portfolio o kolejną markę mebli biurowych. Co nowego wnosi marka do portfolio Grupy? Komentuje Adam Krzanowski, prezes zarządu Grupy Nowy Styl.

REKLAMA

- Koncentrujemy się głównie na Europie, choć ciekawie rozwija się rynek Bliskiego Wschodu. Mimo, że eksportujemy do stu krajów to żaden z tych rynków eksportowych poza Europą nie jest tak znaczący. Współpraca z tymi rynkami jest też o wiele trudniejsza – w kwestii logistyki, odległości, stref czasowych… - mówi Adam Krzanowski, prezes zarządu Grupy Nowy Styl.

Jak przyznaje Krzanowski, potencjał rynku europejskiego jest ogromny – konsumpcja w branży mebli biurowych wynosi ok. 8 miliardów euro. - My ze sprzedażą ponad 300 mln mamy kilka procent, a więc dalej widzimy potężne szanse rozwoju. Jednak jesteśmy zainteresowani rynkami Europy Wschodniej, Zachodniej i Południowej - dodaje.

Na pytanie o rynek skandynawski, Adam Krzanowski potwierdza, że jest to ciekawy i duży rynek w branży meblarskiej. - Mimo, że ciągle prowadzimy różne rozmowy, to nigdy tego nie ujawniany, ponieważ mogłoby to być ze szkodą dla naszych potencjalnych partnerów. Jeśli dziś w Europie jakaś firma jest na sprzedaż, to my o tym wiemy - bacznie obserwujemy rynek - mówi prezes Grupy Nowy Styl.

Czy marka Sitag AG wniesie do portfolio Grupy Nowy Styl nowości w designie biurowym? Zapytaliśmy o to prezesa Grupy:

- Sitag AG to firma z ugruntowaną pozycją, ma ciekawe produkty i są ukierunkowani na rynek szwajcarski. Tak naprawdę my w ramach Grupy nie mamy tak dużej potrzeby nowych produktów - komentuje. - Nasze portfolio jest nawet za duże. Ale do każdego rynku podchodzimy indywidualnie. Myślę, że to Sitag bardziej skorzysta na naszym portfolio, bo będą mogli dołączyć naszą ofertę do swojej – nowej w Szwajcarii. Nie wykluczamy też sprzedaży produktów Sitag dużo szerzej, bo przecież zaoferujemy nowe kanały dystrybucji, których dotychczas Sitag nie miał - ocenia Adam Krzanowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY