REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Adam Radzimski z BAAR: Architekcie, idź pod prąd!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 paź 2015 12:08
Adam Radzimski, architekt, założyciel pracowni BAAR

Szybkość przekazu i łatwość dostępu do informacji wytwarza w nas presję do szybkiego tworzenia, publikowania jak największej liczby projektów - mówi architekt Adam Radzimski z BAAR. Ale czy z tą prędkością w parze idzie jakość?

REKLAMA

Jak mówi Adam Radzimski, założyciel pracowni BAAR, efektem są projekty „pięknych opakowań” bez treści w środku, bądź fikcje tworzone tylko i wyłącznie na potrzeby środków masowego przekazu.

- Z jednej strony sprzyja to promocji biura, z drugiej jednak przyczynia się do utrwalenia nieświadomości wśród części społeczeństwa, które często nie potrafi właściwie ocenić tego co widzi. To z kolei przekłada się na spadek jakości otoczenia - mówi Radzimski.

Według architekta, wyzwaniem jest pójście pod prąd, nie oglądanie się na innych i nie poddawanie się presji pędzącego świata. - Projektowanie to długotrwały proces i to jest chyba jedno z największych wyzwań dla współczesnych architektów, aby przekonać wszystkich wokół, że nie wszystko musi być w wersji „instant” i w pięć minut - tłumaczy Adam Radzimski.

Każdy projekt jest inny, każdy to wyzwanie. Niezależnie od tematu, skali czy budżetu wszystko rozbija się o relacje międzyludzkie (Inwestor-Architekt), gdzie wskazany jest kompromis i zrozumienie racji, potrzeb obu stron. - Przy komercyjnych inwestycjach w dużej skali oczywiście kwestii do rozwiązania jest więcej, ale przecież od tego jesteśmy, aby to robić bez straty dla jakości architektury i to jest prawdziwe wyzwanie, którego się podejmujemy - przyznaje Adam Radzimski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY