REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Agnieszka Szczepaniak: Polska architektura ma się coraz lepiej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 gru 2016 13:30
Agnieszka Szczepaniak: Polska architektura ma się coraz lepiej
Agnieszka Szczepaniak fot. materiały architekt

Polska architektura z roku na rok ma się coraz lepiej. Oddano do użytku wiele nowych obiektów, zrealizowanych na światowym poziomie - twierdzi Agnieszka Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak.

REKLAMA

- Coraz częściej rozmawia się o kondycji i jakości architektury, zestawia się ze sobą różne poglądy, organizuje ciekawe wydarzenia, wystawy, wydaje publikacje. Dzięki temu architektura nie tylko jest bardziej przyjazna ludziom, ale jest im też dużo bliższa. Mogą ją poznać, zrozumieć, poczuć - zauważa architekt.

Jakie zatem realizacje z 2016 r. zasługują na szczególną uwagę? - Projekty, które odpowiadają dzisiejszym potrzebom mieszkańców. Z jednej strony łączą funkcje mieszkalne, usługowe ze społecznymi. Mam tu na myśli projekty takie jak Plac Europejski, który powstał tuż przy największym kompleksie biurowym w Polsce - Warsaw Spire. Rozmaite kawiarnie, fontanny, lodowisko i tereny zielone stanowią tu przestrzeń dla sztuki i spotkań towarzyskich. Powstały tu dwa murale oraz Art Walk, czyli rodzaj zewnętrznej galerii, która pozwala prezentować sztukę odwiedzającym plac. Z drugiej – są to projekty dostosowane do zmieniającej się struktury i sposobu życia. Wzrost liczby mieszkańców w miastach, a także liczby osób mieszkających w pojedynkę spowodowały, że rośnie zapotrzebowanie na małe, kompaktowe lokale do mieszkania. Obiekty, w których takie lokale są projektowane powinny łączyć w sobie więcej  funkcji tj. wspólne przestrzenie do rekreacji i wypoczynku, restauracje pralnie itp. Przykładem takiego budynku jest na przykład Starter I i II - mówi Szczepaniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY