REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Anna Vonhausen: Projektując fotel biurowy zaczynamy od silnika

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 lut 2018 09:19
Anna Vonhausen: Projektując fotel biurowy zaczynamy od silnika
Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna VANK, fot. PTWP

Czy można porównać mechanizm fotela obrotowego do silnika samochodu? Okazuje się, że tak. Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna firmy VANK opowiada o ciekawym procesie projektowania ergonomicznych foteli.

REKLAMA

- To nie jest tak, że my zaczynamy projektować nie wiedząc, gdzie ma być mechanizm synchroniczny, który jest silnikiem naszego fotela, jak on będzie wyglądał i ile zajmie miejsca. My wszyscy ścigamy się o to, aby produkt był jak najmniejszy, jak najbardziej funkcjonalny i jak najwięcej ruchów potrafił wykonywać. Tak jest w przypadku każdego produktu. Tak jak w samochodzie jest silnik, tak w fotelu obrotowym jest mechanizm synchroniczny. Wszyscy dążą do tego, aby ten silnik się zmieniał. W przypadku samochodów raz to może być diesel, następnym razem wersja elektryczna. W przypadku fotela - może to być zarówno synchron, jak i inna ergonomia siedzenia. Projektując fotel biurowy wychodzimy od silnika - od tego, jaki on jest duży i gdzie powinien się znajdować - mówiła Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna, VANK.

Blisko 9 tysięcy gości biznesowych, ponad 300 wystawców, 12 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej - tak wyglądało 4 Design Days w 2018 roku. Od 15 do 18 lutego br. w przestrzeniach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach światowej sławy architekci, designerzy oraz inwestorzy, deweloperzy, producenci i samorządowcy dyskutowali o wyzwaniach, trendach i kierunkach rozwoju współczesnej architektury i projektowania. Debatom i targom towarzyszyły wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale finałowe konkursów: Property Design Awards 2018, Housemarket Silesia Awards 2018 i Meble Plus – Produkt 2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY