REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekt na rynku pracy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lut 2016 09:08
Architekt na rynku pracy
Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice

W tej chwili sytuacja na rynku pracy dla architektów jest dobra, architekci są zadowoleni, ponieważ jest dużo zleceń i pracy nie brakuje – mówi Agnieszka Kaczmarska. Podczas 4 Design Days prezes SARP Katowice zachęcała do studiowania architektury.

REKLAMA

- Rynek pracy dla architektów jest bardzo zróżnicowany – są bardzo duże firmy, korporacje, zatrudniające architektów, a także niewielkie firmy rodzinne, biura architektoniczne. Natomiast specyfiką Śląska jest raczej działalność mniejszych firm lub pojedynczych osób – mówi Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice.

Studia architektoniczne kilka lat temu uznawane były za dość elitarne, dziś na rynku jest coraz więcej studentów architektury. W ocenie Agnieszki Kaczmarskiej nie jest to zawód dla każdego. – Nie każdy po tych studiach zostaje w zawodzie, ponieważ specyfiką pracy architekta jest funkcjonowanie w dużym stresie. Architekci muszą często iść na kompromis, a wielu studentów wyobraża sobie, że architekt jest twórcą, który może robić to, na co ma ochotę.

Mimo wszystko, według Agnieszki Kaczmarskiej warto skończyć architekturę, nawet kosztem nie kontynuowania zawodu. - Wielu studentów związanych jest później z branżą lub wykonuje zawód artysty, np. muzyka, tak jak twórcy zespołu Pink Floyd… - dodaje z uśmiechem Kaczmarska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY