REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro dla nowoczesnego pracownika? Musi sprzyjać kreatywności

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 kwi 2017 11:35
Biuro dla nowoczesnego pracownika? Musi sprzyjać kreatywności
Marta Badura, Konsultant ds. Badań i Rozwoju Przestrzeni Pracy w Grupie Nowy Styl

Dwa główne procesy zachodzące w biurze – koncentracja i komunikacja – wymagają wydzielonych stref, aby pracownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem i mogli działać efektywnie - mówi Marta Badura, Konsultant ds. Badań i Rozwoju Przestrzeni Pracy w Grupie Nowy Styl.

REKLAMA

W ostatnich latach znacznie zmienił się nasz styl pracy. Wykonujemy coraz mniej nudnych, powtarzalnych czynności, ponieważ te zostały przejęte przez komputery.

- Od ludzi wymaga się większej kreatywności i innowacyjności. Dlatego z jednej strony pracownicy powinni mieć możliwość skupienia się w komfortowych warunkach, a z drugiej skonsultowania się z zespołem czy zorganizowania burzy mózgów. Dwa główne procesy zachodzące w biurze – koncentracja i komunikacja – wymagają wydzielonych stref, aby pracownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem i mogli działać efektywnie - mówi Marta Badura, Konsultant ds. Badań i Rozwoju Przestrzeni Pracy w Grupie Nowy Styl.

Firma, która brała udział w targach iSaloni w Mediolanie poprzez swoje stoisko chciała pokazać, że biuro nie musi być nudnym, szarym miejscem, w którym ludzie cały dzień siedzą przy swoich komputerach.

- Daliśmy przykład tego, jak stworzyć kreatywne i inspirujące środowisko pracy – mówi przedstawicielka firmy. Ekspertka zauważa też, że odpowiednia aranżacja biura pomaga pracodawcom zatrzymać pracowników w firmie.

– Ludzie coraz częściej szukają alternatyw dla pracy w biurze, np. w postaci pracy zdalnej. Nie jest to trend korzystny dla pracodawców, ponieważ w zespole łatwiej wygenerować wartościowe dla firmy, innowacyjne pomysły. Biuro nie powinno być postrzegane jako miejsce, do którego trzeba przychodzić, ale w którym po prostu chce się być – mówi.

Jednym z elementów przyjaznego miejsca pracy jest strefa regeneracji. – Tempo działania jest obecnie bardzo duże. Pracodawcy oczekują od ludzi maksymalnego zaangażowania i wielozadaniowości, jednak trudno jest przez cały dzień pracować na wysokich obrotach. Aranżując biuro, warto uwzględnić strefę, w której można się zrelaksować, a nawet zdrzemnąć, a następnie zebrać myśli i wrócić z nową energią do swoich zadań – przekonuje Marta Badura.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY