REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro przyszłości okiem Marcina Kościucha z Ultra Architects

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 sie 2014 14:40
Biuro przyszłości okiem Marcina Kościucha z Ultra Architects
fot. Marcin Kościuch z pracowni Ultra Architects

Biura przyszłości będą przyjazne dla użytkowników - twierdzi Marcin Kościuch. Czy jednak rozwój pracy w systemie home office nie stanowi zagrożenia dla tradycyjnego biura?

REKLAMA

Ostatnie kilkanaście lat to duże zmiany w projektowaniu przestrzeni biurowej w Polsce. Biuro jako przestrzeń do pracy przeszło prawdziwą rewolucję. Dynamiczne zmiany dotyczą również samego rynku pracy. Już od dłuższego czasu słyszymy o narastającej tendencji do rezygnacji z pracy w biurach na rzecz zdalnej pracy w domu. Czy to zjawisko może poważnie zagrozić istnieniu tradycyjnych biur? – Większości z nas trudno jest się zmobilizować do pracy w domu, dlatego rozdzielenie życia prywatnego i zawodowego, jak również zmiana środowiska w ciągu dnia, są i będą nam potrzebne. Biura na pewno nie znikną – przekonuje Marcin Kościuch, architekt i współwłaściciel pracowni Ultra Architects.

A jak będą wyglądać biura w przyszłości? - Prawdopodobnie, przynajmniej w naszym kręgu kulturowym, coraz większy nacisk będzie w architekturze kładziony na odpowiedzialność zarówno względem środowiska naturalnego, jak i wobec człowieka: humanistyczne skupienie na odbiorcy i jego potrzebach - przewiduje architekt.

Marcin Kościuch twierdzi, że biura będą przyjazne dla użytkowników, ale jak zauważa już teraz odchodzi się od  tworzenia przestrzeni "udających" dom czy miejsce odpoczynku i rozrywki. - Tak zaaranżowana przestrzeń się nie sprawdziła. Miejsce pracy musi zachować swój specyficzny charakter, żeby sprzyjać skupieniu, a nie rozpraszać uwagę nadmiarem bodźców wizualnych - zaznacza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY