REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro szyte na... zmianę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2016 13:11
Biuro szyte na... zmianę
Dorota Chmielnicka

Dobrze zaprojektowane biuro ma spełniać określone potrzeby użytkownika. Tylko jak sprostać tym potrzebom jeżeli ostatnie czterdzieści lat to nieustające zmiany w otaczającym nas świecie?

REKLAMA

Rozwój technologii, komputeryzacja wpłynęły na tempo pracy, a także samą przestrzeń biurową. Nie zawsze praca stacjonarna jest tym co daje najlepsze efekty – wie o tym każdy, kto pracuje na własny rachunek. Do podobnych wniosków zaczęły dochodzić również duże firmy. Doceniły fakt lepszej wydajności pracy u osób pracujących zdalnie, a także większej kreatywności tych którzy pracują w biurach stacjonarnych dostosowanych do potrzeb swoich pracowników.

- Od kilku lat możemy zauważyć trend  w projektowaniu przestrzeni biurowych polegający właśnie na wykorzystaniu mobilności stanowisk pracy, tworzeniu tej przestrzeni w sposób pozwalający na jej łatwe przearanżowanie. Wiele firm dopuszcza personalizację miejsc pracy, wprowadza różnorodność w umeblowaniu, kolorystyce, pamiętając o zastosowaniu ergonomicznych rozwiązań w umeblowaniu tych biur. Tworzone są przestrzenie służące nie tylko pracy, ale również rekreacji i wypoczynkowi - mówi Dorota Chmielnicka, architekt z WiD studio – wnętrze i detal Dorota Chmielnicka.

Jak zauważa architekt, pracownik dobrze czujący się w swojej przestrzeni pracy to pracownik wydajny, ale również przywiązany do firmy z którą jest związany.

- Firmy działające na rynku wiele dekad starają się wyróżnić spośród silnej konkurencji kładąc nacisk na tradycję i markę. Jest to widoczne w wystroju ich biur - przywiązują one większą wagę do spójnego wyglądu swoich budynków – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz - zauważa Chmielnicka.

Zdaniem architekt, wiele firm monitoruje i prognozuje swój dalszy rozwój, dzięki czemu zgłaszając się do projektanta są oni w pełni świadomy swoich potrzeb, przez co komunikacja na etapie tworzenia projektu staje się rzeczowa, a sam proces projektowy trwa krócej. - Tworzony projekt jest projektem indywidualnym, przez co w pełni odpowiada potrzebom klienta, a w przyszłości pozwala na łatwiejszą adaptację do innych warunków - właśnie z uwagi na przygotowanie go pod kątem ewentualnych zmian. Ponieważ to czego możemy być pewni w przyszłości to właśnie zmiany - nadmienia architekt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY