REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Certyfikaty sposobem na konkurencyjność starych budynków

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 wrz 2014 16:01
Certyfikaty sposobem na konkurencyjność starych budynków
fot. Anna Adamczyk, dyrektor handlowy DLJM System

Nowoczesne technologie podnoszą standard wykończenia i użytkowania przestrzeni, a przede wszystkim racjonalizują zużycie mediów przez efektywne zarządzanie. I na tym zależy najemcom - twierdzi Anna Adamczyk, dyrektor handlowy DLJM System.

REKLAMA

Zdaniem Anny Adamczyk innowacyjne technologie pozwalają na bardziej śmiałe projekty architektoniczne, zwiększają standard obiektów i efektywność energetyczną. O tym wiedzą deweloperzy, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mogą starać się o certyfikację ekologiczną budynków.

- BREEAM czy LEED, które z wersji na wersję podnoszą wymagania co do stosowanych rozwiązań i osiąganych wskaźników, gwarantują wysoki poziom inwestycji i podnoszą jej konkurencyjność - uważa Anna Adamczyk, dyrektor handlowy DLJM System, firmy zajmującej się projektowaniem i wykonawstwem inteligentnych instalacji elektrycznych. Jaka jest skala tego zjawiska? - Nie przypominam sobie ostatnio budowanego biurowca w dużym mieście, który nie chwaliłby się certyfikatem - zauważa.

Według niedawnego raportu Construction Marketing Group - 40 proc. inwestorów i deweloperów działających na polskim rynku deklaruje, że ich projekty są w trakcie uzyskiwania certyfikatu, a 22 proc. chce rozpocząć starania o papier w ciągu 2-3 lat.

Certyfikaty są sposobem na konkurencyjność także kilkunastoletnich budynków. - Ich zarządcy modernizują obiekty zgodnie z wytycznymi certyfikatów i uzyskują gwarancję, że ich standardy nie odbiegają od tych, które oferują nowe budynki - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY