Circular economy - kiedy realnie zafunkcjonuje w nieruchomościach i budownictwie?PropertyDesign.pl - 12-08-2019 09:00


Kiedy gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) naprawdę wkroczy do segmentu budownictwa i nieruchomości? Kto najszybciej wdroży ten rozwijający się trend gospodarczy – firmy dostarczające materiały, czy sami deweloperzy? Jakie korzyści niesie za sobą circular economy? Jakie są wyzwania i bariery prawne oraz organizacyjne w szybkim wdrożeniu zasad GOZ w Polsce? O tym będziemy rozmawiać podczas Property Forum 2019. Maciej Kiepal, kierownik sprzedaży, Armstrong Building Products, zaprasza na konferencję.

{film;15640}

- Temat gospodarki obiegu zamkniętego jest ostatnio popularny, lecz nie jest powszechny. Nasza firma zaangażowała się w GOZ, zanim jeszcze powstało to hasło. Od 2000 r. prowadzimy program recyklingu mineralnych płyt sufitowych. Program polega na tym, że odbieramy wyeksploatowane płyty, aby wykorzystać je w produkcji nowych materiałów - tym samym zamykając cykl życia produktów - mówi Maciej Kiepal, kierownik sprzedaży, Armstrong Building Products, prelegent Property Forum 2019.

Ekspert zwraca również uwagę na to, że ważne jest dziś opracowanie dobrych narzędzi do komunikacji i edukacji tego rozległego zagadnienia. Świadomość bowiem modelu GOZ obecnie jest niewielka.

O gospodarce obiegu zamkniętego będziemy będziemy rozmawiać podczas konferencji Property Forum 2019, która odbędzie się w dniach 11-12 września w warszawskim hotelu Sheraton.

Więcej o Property Forum 2019 na www.propertyforum.pl.