REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co inspiruje architekta, a co jest barierą w projektowaniu biur?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 sie 2014 12:44
Co inspiruje architekta, a co jest barierą w projektowaniu biur?
Marek Witaszewski, architekt i współwłaściciel pracowni OTOMI, fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

Najlepszą inspiracją dla architekta przy tworzeniu projektu, nie tylko biura, jest zawsze poznanie potrzeb klienta - twierdzi Marek Witaszewski, architekt i współwłaściciel pracowni OTOMI.

REKLAMA

Drugim czynnikiem, który inspiruje architekta jest miejsce. Marek Witaszewski nadmienia również, że dzięki dostępnym technologiom, można z łatwością poznać najnowsze trendy, realizacje z każdego zakątka globu. Możliwość obserwowania tendencji, "bycia na bieżąco" inspiruje w pracy nad oryginalnym projektem przestrzeni biurowej.

A jakie są ograniczenia w projektowaniu niestandardowych biur? Marek Witaszewski wymienia dwie: budżet i gotowość rynku. - Jak wiadomo, rozwój Polski bazuje w dużej mierze na konkurencji cenowej i w związku z tym mało która firma może sobie pozwolić na cokolwiek więcej niż minimum. W prawie każdym przetargu czynnikiem decydującym jest niestety cena - podkreśla architekt.

Marek Witaszewski nadmienia również, że sami użytkownicy wnętrz nie mają wygórowanych aspiracji, liczy się przede wszystkim funkcjonalność i praktyczność. Dlatego ciekawe realizacje biurowe powstają na polskim rynku rzadko. - Pomimo wielu niedogodności warto zaznaczyć, że zmiany na polskim rynku zachodzą dość szybko - dodaje. Architekt zwraca uwagę, że jeszcze 10 lat temu projektów na miarę słynnej siedziby Google'a trudno było szukać, a dziś takie są realizowane w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY