REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co jest teraz trendem w architekturze krajobrazu?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lut 2015 10:47
Co jest teraz trendem w architekturze krajobrazu?
fot. Joanna Pracka

O najnowszych trendach w kontekście architektury krajobrazu dotyczącej przestrzeni komercyjnej rozmawiamy z Joanną Pracką, architektem krajobrazu.

REKLAMA

- Może nie nowością, ale zdecydowanie rzadkim, a atrakcyjnym zjawiskiem w dziedzinie architektury krajobrazu są realizacje ogrodów pionowych: zarówno na zewnętrznych fasadach budynków jak i wewnętrznych ścianach obiektów. Najistotniejszą barierą w powodzeniu inwestycji są uwarunkowania klimatyczne Polski, które nie ułatwiają wertykalnych hodowli roślinnych. Nie stanowią jednak również bariery - mówi Joanna Pracka.

Wśród innych zagadnień, architekt wymienia nowoczesne meble miejskie. Obecnie bardzo często powstają katalogi oferujące meble  z kamienia lub innego surowca. Proponowane są w różnych konfiguracjach i dostosowane są dla zmiennej liczby użytkowników. - Duży nacisk kładzie się w ostatnim czasie na ekologię, dlatego też popularne i modne są wszelkie konstrukcje produkowane metodą recyclingową - zauważa.

Ważnym aspektem każdej przestrzeni komercyjnej jest jej oświetlenie. - W ofercie można znaleźć nie tylko podświetlane komponenty nawierzchni lub nowoczesne i różnokształtne lampy funkcjonujące jako samodzielne obiekty dekoracyjne, ale również podświetlane od dołu meble, i elementy małej architektury, co często powiązane jest z podłączeniem prądu do zasilania komputera lub telefonu - wskazuje.

Sporadycznie pojawiającą się sztuką w przestrzeni komercyjnej jest landart. - Artystyczny wyraz emocji i wizji autora, czasem mało zauważalny, czasem zbyt skomplikowany albo krótkotrwały. Jest to nowy kierunek w zabawie przestrzenią i krajobrazem odznaczający się pozytywnym przekazem zawieszonym w czasoprzestrzeni - zauważa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY