REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy BTS (build-to-suit) jest atrakcyjny dla najemcy?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 maj 2017 10:10
Czy BTS (build-to-suit) jest atrakcyjny dla najemcy?
Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający BREMA fot. BREMA, mat. prasowe

W Polsce przybywa biurowców typu BTS (build-to-suit), czyli budowanych pod konkretne firmy. - Takie biurowce powstają w ekonomiczny sposób. Zastosowanie nowoczesnych technologii obniżających koszty budowy, znacząco wpływa na koszty eksploatacji. BTS może więc konkurować na rynku nie tylko elastycznym podejście do całego procesu inwestycyjnego, ale także niższymi kosztami najmu i eksploatacji - uważa Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający Brema.

REKLAMA

- Biurowiec BTS daje najemcy wpływ na kształt inwestycji. Oznacza to, że angażuje się on już na etapie wyboru działki, lokalizacji i projektu architektonicznego. Przyszły najemca, dla którego się buduje, może decydować niemal o każdym aspekcie inwestycji. To umożliwia zaspokojenie wszystkim potrzeb, jakie względem biur ma najemca, a które mogą dotyczyć np. układu i podziału przestrzeni, kształtu open space, wysokości biur, koloru elewacji budynku, oświetlenia, wyposażenia czy części wspólnych - twierdzi Michał Dobrowolski.

Zdaniem Dobrowolskiego, jest to szczególnie ważne dla dużych firm i korporacji, których poszczególne oddziały muszą być do siebie podobne i spełniać określone funkcje. - Nie tylko możliwość wpływu na inwestycję jest ważna, także jej ekonomiczność. BTS powstają z zastosowaniem nowoczesnych technologii budowlanych, które mają wpływ na późniejsze koszty eksploatacji i czynsz. Umożliwia to z jednej strony stworzenie biurowca o wysokim standardzie, z drugiej strony budynku, który daje najemcy oszczędności - nadmienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY