REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czym są wieżowce dla inwestorów?

  • Autor: PropertyDesign.pl / infowire.pl
  • 24 sie 2016 12:02
Czym są wieżowce dla inwestorów?
Rafał Szczepański, wiceprezes firmy BBI Development SA. / fot. infowire.pl

Szpecą krajobraz miasta czy wzbogacają jego wygląd i są świadectwem rozwoju? W Polsce przybywa drapaczy chmur, ale czy wizerunek naszych miast zmienia się w związku z tym na lepsze?

REKLAMA

- Wieżowce są wizytówką kraju, miasta. One pokazują, że warto tu przyjeżdżać, a budynki świadczą, że ludzie którzy tutaj mieszkają mają aspiracje i ambicje - uważa Rafał Szczepański, wiceprezes firmy BBI Development, która jest inwestorem wieżowca przy Złotej 44.  

Jego zdaniem takie budynki tworzą wizerunek miejsca, w którym się znajdują. Jako przykład podaje miasta: Nowy Jork, Tokio czy Seul, które w globalnej świadomości kojarzone są właśnie z drapaczami chmur.

- Tam wieżowce są nieodłącznym elementem wizerunku miast. Ale podkreślmy też, że są to miasta świetne do życia. Mają super śródmieścia będące centrami światowymi - dodaje Szczepański.

Jest przekonany, że inwestycja BBI Development w postaci wieżowca na Złotej 44, stała się dziś elementem wizerunkowym stolicy Polski i przeciwwagą dla Pałacu Kultury i Nauki, który przez dekady był symbolem miasta.

- Dotychczas żaden ze współczesnych budynków nie był w stanie podjąć z nim konkurencyjnego dialogu. PKiN dominował. Nasz współczesny wieżowiec jest z kolei rzeźbą, ekspresją. Tak ją zaprojektował Daniel Libeskind. I chciał z PKiNem rywalizować. Złota 44 ma być symbolem nowych aspiracji, nowych ambicji, oporu wobec tego, co oferował nam komunizm - podkreśla przedstawiciel inwestora.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY