REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design daje przewagę nad konkurencją

  • Autor: biznesmeblowy.pl
  • 09 cze 2016 13:52
Design daje przewagę nad konkurencją
Tomek Rygalik, fot. E. Winiczyk

Design jest wartością, dzięki której firma może zbudować silną pozycję na rynku i przewagę nad konkurencją. O roli designu w strategii firmy i zasadach współpracy z projektantami opowiada Tomek Rygalik, projektant i jednocześnie dyrektor kreatywny Pagedu.

REKLAMA

Jaką rolę odgrywa design w strategii firmy Paged? 

Proces tworzenia nowego produktu ma fundamentalne znacznie w branży meblarskiej. Dla firmy Paged jest głównym czynnikiem w budowaniu marki i marży handlowej oraz pozwala na zdobywanie nowych rynków. Tworzenie zaawansowanych wzorniczo mebli wpływa także na emocjonalne zaangażowanie się zespołu w ten proces. Dotyczy to nie tylko osób bezpośrednio stykających się z jego produkcją. Można zauważyć, że świadomość tworzenia przez firmę ambitnego wzornictwa bardzo pozytywnie oddziałuje na osoby zatrudnionych we wszystkich działach przedsiębiorstwa. 

Na jakiej zasadzie firma Paged współpracuje z projektantami?

Trzy lata temu zarząd i właściciele Pagedu zdecydowali o przekazaniu mi dyrekcji artystycznej nad marką. Ta strategiczna decyzja miała na celu znaczne uproszczenie procesów związanych z zarządzaniem wzornictwem. Ponadto moim zadaniem stało się wypracowanie spójnej estetyki dla produktów Pagedu, niejako opracowanie DNA marki. W rezultacie moja rolą stało się także stworzenie nowej ambitnej wzorniczo oferty, która funkcjonuje na rynku pod marką Paged Collection. Warto podkreślić, że design jest dziedziną, w której praca ma charakter zespołowy. Zapraszam zatem do współpracy najzdolniejszych polskich projektantów, w tym także reprezentujących najmłodsze pokolenie, aby zmierzyli się z trudnym zadaniem jakim  jest projektowanie krzeseł. Po trzech latach wdrażania nowych standardów projektowania w Pagedzie widoczna jest już coraz większa estetyczna spójność oferty. Firma staję także coraz bardziej gotowa do nawiązania współpracy z projektantami ze świata.

Przeczytaj więcej: O roli designu w strategii firmy Paged

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY