REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design to nie wszystko. Liczy się funkcjonalność

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 gru 2015 13:14
Design to nie wszystko. Liczy się funkcjonalność
Rob Reinders, Vice President, Design Management, Marriott International - Architecture & Construction

Nawet najbardziej designerski hotel na świecie nie zostanie doceniony i zapamiętany, jeśli będzie niefunkcjonalny - uważa Rob Reinders, Vice President, Design Management, Marriott International - Architecture & Construction.

REKLAMA

Czy da się tak projektować hotele, by były nie tylko modne, designerskie, ale przede wszystkim funkcjonalne? - Design i użyteczność to ciekawy bilans. Nawet najbardziej designerski hotel na świecie nie zostanie doceniony i zapamiętany, jeśli będzie niefunkcjonalny. Gdy w pokoju będzie za głośno, nie będzie działać klimatyzacja, nie będziemy czuć się w nim bezpiecznie, biznes nie wyjdzie. Jest wiele rzeczy, które na co dzień robią nasi goście, a my jako projektanci musimy upewnić się, że odpowiadamy na te potrzeby - twierdzi Reinders i dodaje, że komfort to fundamentalna rzecz w tym biznesie. Łatwo go zgubić, jeśli zapomni się o podstawowych kwestiach.

- Bo tak naprawdę nie ważne jest to, jak duży jest pokój - poprzez design można stworzyć poczucie większej przestrzeni, bardziej domowej, lifestylowej atmosfery. Wszystko, co tylko sobie wymyślimy - twierdzi.

Reinders nadmienia również, że ważne jest bezpieczeństwo. - Gość, gdy bierze prysznic, nie może się zastanawiać, czy nie zaleje pokoju. Jest tak wiele aspektów dotyczących hałasu i bezpieczeństwa, o których projektanci zawsze muszą myśleć - zauważa.

Reinders związał się z branża hotelową przez złożoność wyzwań, które stawia ten sektor. - Musimy znaleźć balans pomiędzy tysiącami detali, ale nie zapomnieć o dobrym designie. A sposób myślenia o projektowaniu cały czas się zmienia, tak jak zmieniają się potrzeby gości. To naprawdę fascynujący biznes - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY