REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Domowo, ale w starym stylu - tak się zmieni flagowy salon Empiku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 maj 2016 15:13
Domowo, ale w starym stylu - tak się zmieni flagowy salon Empiku
Jacek Chaczykowski, architekt i współwłaściciel biura Otomi, fot. PTWP
Domowo, ale w starym stylu - tak się zmieni flagowy salon Empiku
Domowo, ale w starym stylu - tak się zmieni flagowy salon Empiku
Domowo, ale w starym stylu - tak się zmieni flagowy salon Empiku

Pracownia Otomi Store Design Lab została poproszona o zaprojektowanie nowego wystroju wnętrza w dotychczas największym sklepie sieci Empik w warszawskim Juniorze. O projekcie, specjalnie dla Propertydesign.pl - mówi Jacek Chaczykowski, architekt i współwłaściciel biura Otomi.

REKLAMA

Jak wspomina architekt, w przebudowywanym obecnie flagowym salonie zostanie zmniejszona powierzchnia z trzech zajmowanych pięter do jednego. - Życzeniem inwestora było to aby nowy projekt wystroju wnętrza jak najmniej ingerował w obecną strukturę sklepu a jednocześnie zachował historyczny charakter Empiku. Dodatkowym wyzwaniem było na tak zmniejszonej powierzchni zachować istniejącą sceną na której nadal będą odbywać się spotkania z twórcami i artystami - mówi Jacek Chaczykowski.

Nowe wnętrze ma nawiązywać do charakteru bibliotecznego. Architekci wprowadzili dodatkowe elementy drewniane w postaci otoku nad meblami przyściennymi, regały. - Powstała nowa strefa czytelni oddzielona od salonu dwoma regałami na książki w postaci bram. Dzięki temu uzyskujemy wydzieloną strefę w bardzo atrakcyjnym miejscu, z widokiem na Plac Defilad i Pałac Kultury i Nauki, gdzie znajduje się szereg siedzisk dla klientów. Dodatkowy "domowy" klimat mają tworzyć wolnostojące lampy przy każdym siedzisku oraz materiałowe zasłony - nadmienia architekt.

Zaprojektowany został również nowy kącik melomana do odsłuchu muzyki poważnej. - Wygodny, dający komfort i zachowanie intymności zestaw umożliwi korzystanie z odsłuchu czterem osobom jednocześnie - podkreśla Chaczykowski.

Jak wspomina architekt, głównym elementem i jednocześnie pierwszym charakterystycznym po wejściu do sklepu jest scena. - Obecna scena będzie miała charakter bardziej studia telewizyjnego, z kanapami i fotelami niż sceny koncertowej. Goście będą mogli w kameralnych warunkach spotykać się z publicznością a na potrzeby występów artystycznych, które odbywają się rzadziej meble będą ustępować miejsca wyposażeniu muzycznemu - zauważa.

Architekt nadmienia, że charakterystycznym akcentem związanym z bogatą historią sieci Empik będą archiwalne zdjęcia umieszczone jako wysunięcia po obu bokach sceny.

- Delikatne zmiany zostały wprowadzone również w oświetleniu. Aby podkreślić główną oś sklepu scena - kasy przez całą długość sklepu poprowadzono pas oświetlenia liniowego - wspomina Chaczykowski.

Zakończenie remontu i oddanie do użytku całego lokalu przewidziane jest na początek lipca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY