REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dyktat niskiej ceny wrogiem przestrzeni publicznej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 mar 2016 12:51
Dyktat niskiej ceny wrogiem przestrzeni publicznej
Tomasz Studniarek, SARP podczas 4 Design Days

Gdy jedyną wartością będzie kryterium niskiej ceny, to tą drogą nigdy nie osiągniemy dobrej przestrzeni publicznej - twierdzi Tomasz Studniarek, SARP.

REKLAMA

O czym warto pamiętać przy rewitalizacji przestrzeni i nadawaniu jej nowych funkcji? - Ważny jest kontekst miejsca. To dzięki niemu powstają rynki czy place miejskie, tak od siebie odmienne - podkreśla Tomasz Studniarek i dodaje, że czasem kontekst miejsca może okazać się nieciekawy, ale to tylko pozorne i mylne wrażenie.

- Na Śląsku jest wiele miejsc, które mają piękne otocznie, ale nie postrzegamy ich właściwie. Użycie tego otoczenia do zdefiniowana na nowo przestrzeni to pewna sztuka i zarazem wiedza, którą architekci starają się dobrze wykorzystać - zauważa Studniarek.

Przykładem może być  nowe Muzeum Śląskie. - To w pewnym sensie kontrowersyjny budynek, bowiem muzeum w całości znajduje się pod ziemią. To unikatowe rozwiązanie, które pozwala nie zasłaniać kontekstu miejsca. To mój ulubiony budynek. Lubię przebywać w tej przestrzeni - zaznacza architekt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY