REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ewa Kuryłowicz na 4 Design Days: Konkursy dla architektów - o tym trzeba pamiętać

  • Autor: najlepszedomy.pl
  • 20 lut 2018 13:10
Ewa Kuryłowicz na 4 Design Days: Konkursy dla architektów - o tym trzeba pamiętać
fot. PTWP

Co trzeba wiedzieć decydując się na start w konkursie architektonicznym i jak ważne jest dokładne czytanie wszystkich umów, mówiła w trakcie 4 Design Days 2018 prof. Ewa Kuryłowicz, architekt z pracowni Kuryłowicz&Associates.

REKLAMA

- Najbardziej interesujące dla architekta są z pewnością konkursy wiążące się z realizacjami. Trzeba jednak koniecznie uważnie przeczytać regulamin i umowę, w której są opisane zasady późniejszej współpracy, aby nie spotkały nas żadne niespodzianki. Ostatnie nieudane konkursy, które miały miejsce wynikały właśnie z tego, że laureat nie doczytał umowy, a później okazało się, że w zakres jego honorarium są włączone, załóżmy, badania archeologiczne, które są nieprzewidywalne jeśli chodzi o koszty - mówiła Ewa Kuryłowicz podczas 4 Design Days. - Trzeba zwracać uwagę na skład sędziowski, aby sędziowie reprezentowali system wartości, które my wyznajemy. Aby dla nich było ważne także to, co dla nas jest ważne - dodała.

Blisko 9 tysięcy gości biznesowych, ponad 300 wystawców, 12 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej - tak wyglądało 4 Design Days w 2018 roku. Od 15 do 18 lutego br. w przestrzeniach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach światowej sławy architekci, designerzy oraz inwestorzy, deweloperzy, producenci i samorządowcy dyskutowali o wyzwaniach, trendach i kierunkach rozwoju współczesnej architektury i projektowania. Debatom i targom towarzyszyły wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale finałowe konkursów: Property Design Awards 2018, Housemarket Silesia Awards 2018 i Meble Plus – Produkt 2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY