REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk: Port kluczowy dla rozwoju miasta

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 lip 2014 16:14
Gdańsk: Port kluczowy dla rozwoju miasta
Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska

Gdańsk wie, jak walczyć o inwestorów. W latach 2010-2014 miasto pozyskała takich inwestorów z branży BPO jak: OIE Support, METSA Group, Bayer, Bank BPH, Powel, Kemira, Competence Call Center, EPAM - Centrum IT, Schibsted - centrum IT czy CCIG.

REKLAMA

- Ważne są również inwestycje biurowe związane z rozwojem sektora BPO w mieście: budynek Neptun, kompleks Olivia Business Centre czy Alchemia - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Podkreśla jednocześnie, że kluczowy dla rozwoju miasta jest port, dlatego zlokalizowane tam inwestycje również należy uznać za kluczowe.

- Istotnym zagadnieniem dla rozwoju Gdańska będzie w najbliższym czasie rozwój inwestycji przemysłowych, w tym przede wszystkim związanych z przemysłem stoczniowym (Grupa Remontowa) i Lotosem - podsumowuje.

Adamowicz zapytany o to, jakie zachęty dla inwestorów w Gdańsku są najbardziej skuteczne odpowiada, że w świetle dzisiejszej konkurencji miast pojedyncza zachęta nie wystarczy.

- Konieczny jest pakiet zachęt obejmujących ulgi podatkowe, wsparcie w zakresie kształcenia sprofilowanego na potrzeby inwestorów, doposażenie stanowisk pracy czy dostosowane do specyfiki inwestycji pakiety promocyjne. Najważniejsze jest jednak indywidualne podejście do potrzeb konkretnego inwestora - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY