REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Generation Park - biurowiec, który zaskoczy millenialsów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lut 2017 09:25
Generation Park - biurowiec, który zaskoczy millenialsów
Generation Park fot. Skanska
Generation Park - biurowiec, który zaskoczy millenialsów
Generation Park - biurowiec, który zaskoczy millenialsów
Generation Park - biurowiec, który zaskoczy millenialsów

Zlokalizowany w biznesowym sercu Warszawy park biurowy Generation Park będzie składał się z trzech budynków X, Y i Z. Ich nazwy są nawiązaniem do następujących po sobie generacji, które żyją i pracują na warszawskiej Woli. O tej nietuzinkowej inwestycji firmy Skanska opowiada nam Agnieszka Krawczyk-Rogowska, menedżer ds. wynajmu dla regionu centralnego Skanska Property Poland.

REKLAMA

Głównym założeniem architektonicznym kompleksu było wpisanie go w otaczającą tkankę miasta, nie tylko w kontekście najbliższej, już istniejącej zabudowy, ale też tych budynków, które dopiero są planowane. - Wspólnie ze studiem architektonicznym JEMS przeanalizowaliśmy widok na tę część Warszawy z dalekich perspektyw tak, aby sylwetka Generation Park dobrze komponowała się z panoramą miasta – wspomina Agnieszka Krawczyk-Rogowska, menedżer ds. wynajmu dla regionu centralnego Skanska Property Poland.

Czym Generation Park zaskoczy pokolenie X,Y i Z? - Na najwyższych piętrach każdego z budynków stworzymy dwukondygnacyjne, wysokie na 6 m przeszklone powierzchnie biurowe, które nazwaliśmy skyoffices. Ponadto takie przestrzenie pojawią się na trzech dodatkowych, środkowych piętrach w 140-metrowej wieży. Powstaną też tarasy, pełniące funkcje ogrodów miejskich, gdzie sezonowo będą uprawiane zioła i warzywa – zdradza Krawczyk-Rogowska i dodaje, że zależało im na tym, żeby Generation Park stał się przestrzenią społeczną, tętniącą życiem i dostępną nie tylko dla najemców, ale też lokalnej społeczności. - Pomiędzy budynkami stworzymy intensywnie zieloną, otwartą przestrzeń. Powstałe pasaże wypełnimy roślinnością i małą architekturą. Będzie to naturalna odskocznia w centrum stolicy. Już teraz warszawiacy mogą odwiedzić nasz park kieszonkowy w okolicy Generation Park – Park Kvadrat przy Rondzie Daszyńskiego - nadmienia.

W budynku wprowadzono nowoczesne systemy kontroli dostępu oparte na komunikacji NFC, ułatwiające poruszanie się po budynku, systemy dostosowujące natężenie oświetlenia do ilości światła dziennego, ekologiczne instalacje szarej wody wykorzystujące zebraną z dachów deszczówkę. - Będzie to nowoczesny kompleks spełniający wymogi certyfikacji LEED na najwyższym platynowym poziomie. Nowoczesne zielone rozwiązania i technologie, w które inwestujemy nie są celem samym w sobie. Dzięki nim budynek będzie wyjątkowo przyjazny dla pracowników, środowiska naturalnego i okolicznych mieszkańców. Wiemy po prostu, że najemcy będą dobrze się tu czuli - konkluduje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY