REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Grupie Nowy Styl nie marzą się Chiny, ale… Afryka

  • Autor: AL / Propertydesign.pl
  • 28 lis 2017 09:00
Grupie Nowy Styl nie marzą się Chiny, ale… Afryka
Roman Przybylski, członek zarządu i dyrektor handlowy Grupy Nowy Styl, fot. Nowy Styl

Producent mebli biurowych z Krosna planuje zamknąć 2017 rok z 340 mln euro na koncie. - Ten rok będzie należał do udanych. Udało nam się wygrać wiele dużych kontraktów, które dają nam konkretne nadzieje na jeszcze ambitniejsze planowanie przyszłych lat – przekonuje Roman Przybylski, członek zarządu i dyrektor handlowy Grupy Nowy Styl.

REKLAMA

Końcówka roku to zawsze czas podsumowań. Jaki był 2017 rok dla Grupy Nowy Styl?

Roman Przybylski: 2017 rok zdecydowanie będzie należał do udanych - zbliżamy się do 340 mln euro przychodów jako Grupa. Dużo jak zawsze będzie zależało od końcówki grudnia – ile się uda projektów zafakturować w tym newralgicznym miesiącu.

W porównaniu z poprzednim rokiem, jak plasuje się ten przychód?

Podobnie jak w poprzednich latach odnotowaliśmy wzrost na poziomie około 10 proc. Zobaczymy jeszcze, czy bliżej 7 czy 8 proc. Dynamika roku poprzedniego jest niezła, ale oczywiście mamy jeszcze większe ambicje.

Wynik na poziomie 340 mln euro w 2017 roku nas usatysfakcjonuje. Być może nie jest spektakularny, jak się patrzy na tę cyferkę, jednak 2017 był dla nas takim rokiem konsolidacji. Po paru latach akwizycji postanowiliśmy zrobić sobie przerwę i skupić się na procesach wewnętrznych, reorganizacji. W tym momencie największy projekt to implementacja naszego systemu informatycznego w Niemczech, który zajmuje dużo naszych zasobów z różnych obszarów: technika, logistyka, informatyka itd. Dodatkowo realizujemy takie projekty jak unifikacja asortymentu, przenoszenie produkcji komponentów z Zachodu do Polski czy też projekty reorganizacji w niektórych naszych działach – obecnie dotyczy to działu zarządzania produktem.

2017 rok będzie dla nas szczególny nie tylko z powodu procesów wewnętrznych, ale także z racji naszych sukcesów w pozyskiwaniu kontraktów zewnętrznych.

Mocno angażujemy się w wypracowanie solidnych podstaw, które zaowocują w kolejnych latach wzrostami. Równocześnie udało się wygrać wiele dużych kontraktów, które dają nam konkretne nadzieje na jeszcze ambitniejsze planowanie przyszłych lat.

O jakich dużych kontraktach jest mowa, czy dzięki nim dynamika wzrostu przychodów Grupy może być wyższa?

Z ostatnich miesięcy chyba najbardziej spektakularny jest projekt dla amerykańskiego globalnego przedsiębiorstwa e-commerce, gdzie wygraliśmy przetarg na obsługę całej Europy. Rozpoczęliśmy już realizację niektórych projektów, a kontynuacja będzie miała miejsce w kolejnych latach.

Pracujemy również z koncernem z branży energetycznej i elektrotechnicznej. Walczyliśmy o przetarg na całą Europę, ale zdobyliśmy kontrakt w kilku krajach m.in. Francji i Anglii.

Mamy też wygrany, w połowie tego roku, bardzo duży przetarg na obsługę kilku ważnych ministerstw w Holandii. To nam daje kilka milionów euro zamówień rocznie w ciągu najbliższych 10 lat w ramach jednego takiego przetargu.

Możemy się również pochwalić projektem związanym z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Katarze, które odbędą się w 2022 r. Krzesła na katarskie stadiony już produkujemy.

Jestem przekonany, że dynamika wzrostu przychodów w najbliższych latach będzie wyższa.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY