REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hanna Zdanowska o największej publicznej inwestycji w Łodzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 lip 2014 14:03
Hanna Zdanowska o największej publicznej inwestycji w Łodzi
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, fot. UM Łódź

W Łodzi realizowana jest największa publiczna inwestycja w Europie: stworzenie Nowego Centrum Łodzi łączącego funkcje komercyjne i publiczno-kulturalnej - mówi w rozmowie z Propertydesign.pl Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

REKLAMA

Projekt stworzenia Nowego Centrum zakłada rewitalizację postindustrialnego obszaru 100 hektarów położonego w samym sercu Miasta. Hanna Zdanowska zwraca uwagę, że teren ten podzielony został na trzy strefy.

Strefa I (około 40 ha) to teren, na którym toczyć się będzie całodobowe życie. - Istotnym elementem Strefy I jest idea przebudowy stacji kolejowej Łódź Fabryczna - mówi prezydent Łodzi.

Hanna Zdanowska podkreśla w rozmowie z Propertydesign.pl, że cały dworzec wraz z infrastrukturą kolejową zostanie przeniesiony 16,5 metra pod powierzchnię gruntu, 8 metrów pod ziemią znajdzie się hala główna dworca połączona z całą infrastrukturą transportową miasta.

Strefa II (około 30 ha) to obszar, na którym będą realizowane przedsięwzięcia komercyjne z uwzględnieniem programów rewitalizacyjnych mających na celu zachowanie historycznej tkanki miejskiej.

Strefa III (około 30 ha) to obszar gęstej zabudowy historycznej z przełomu XIX i XX wieku. - Program Nowego Centrum Łodzi ma nie tylko podnieść komfort życia w mieście, ale także być szansą na stworzenie nowej tożsamości Łodzi oraz promocję wizerunku miasta w aspekcie lokalnym, krajowym i międzynarodowym - przekonuje Hanna Zdanowska. Dodaje, że projekt jest jednym z największych urbanistycznych wyzwań w historii Łodzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY