REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hotel przyszłości, czyli jaki?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sty 2016 14:01
Hotel przyszłości, czyli jaki?
fot. Rob Reinders

O tym, jak będzie wyglądał hotel przyszłości mówi Rob Reinders, Vice President, Design Management, Marriott International - Architecture & Construction.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę design, nowoczesne technologie, zielone budownictwo - jak będzie wyglądał hotel przyszłości, załóżmy w 2030 roku? - Jeśli mówimy o zrównoważonym budownictwie, ważne będzie realizowanie celów: jak optymalnie wykorzystać energię, którą produkujemy i jak ponownie wykorzystać coś, co dziś się marnuje - twierdzi Reinders.

Zdaniem Reinders'a będzie o wiele większa kontrola nad budynkami i każdym elementem obiektu. Z drugiej strony, hotele będą się składać z elementów, które niczym na taśmie produkcyjnej będą łączone w całość, by następnie je rozmontowywać i wykorzystywać w kolejnych projektach. - Może nie jest to perspektywa 2030, raczej 2050 roku - nadmienia.

- Kiedy obserwuję powstające dziś budynki, nie wydaje mi się, że mamy do czynienia z prawdziwym high-tech. Mimo że technologia jest coraz lepsza, ciągle budujemy w ten sam sposób. Muszą w końcu powstać lepsze rozwiązania - podkreśla.

Czy kiedyś pracowników hoteli zastąpią roboty? - Coraz więcej procesów będzie zautomatyzowanych, ale w branży hotelarskiej, jak w żadnej innej, liczą się relacje między pracownikami i klientami. Sztuką jest odnalezienie takich technologii, które ułatwią rozwiązywanie problemów życia codziennego i dadzą ludziom więcej wolnego czasu. Łatwo jest pozwolić ludziom odejść, ale zautomatyzować pewne zadania i przekształcić rolę personelu w dbanie o dobre samopoczucie gości, to już prawdziwe wyzwanie - mówi. Jednak Reinders wierzy, że będą powstawać kolejne hotele bez pracowników. Jak ten, który funkcjonuje już w Nowym Jorku. - Na takie inwestycje jest popyt, ale równie wiele miejsca pozostaje na obiekty oferujące coś więcej niż tylko nocleg - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY