REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hugon Kowalski: Walczyć o swoją wizję projektu

  • Autor: Anna Liszka, Propertydesign.pl
  • 07 paź 2015 14:53
Hugon Kowalski: Walczyć o swoją wizję projektu
fot. Hugon Kowalski

Nie skończyli jeszcze 40., ale na swoim koncie mają już szeroko doceniane projekty. Czy w dzisiejszych realiach trudno osiągnąć sukces pytamy czołowych polskich architektów młodego pokolenia. Dziś odpowiada Hugon Kowalski, założyciel UGO architecture.

REKLAMA

Na początku samodzielnej pracy zawodowej, we własnym biurze, każdy projekt jest wyzwaniem.  Z każdego zlecenia, tematu można stworzyć coś ciekawego, ukazującego przestrzeń w zupełnie nowy sposób.

Dziś budynek biurowy  nie musi być jak najtańszy i nudny. Świetnie pokazują to realizacje pracowni BIG (Bjarke Ingels Group), które w swoich projektach biurowych udowadnia, że takie obiekty mogą być też atrakcyjne dla miasta i jego mieszkańców, mogą dać coś okolicznej społeczności. Wszyscy mogą być wygrani.

Największym wyzwaniem jest znalezienie odbiorców na to jak myślimy o przestrzeni i na naszą estetykę. Kogoś kto zaufa naszym wizjom, decyzją projektowym, które podejmujemy  i powierzy nam swoje biuro czy dom oraz… bardzo dużo pieniędzy.

Wyzwaniem jest także walka do końca o swoją wizję projektu, co jest trudniejsze w przypadku młodych architektów ze względu na to, że nasi klienci lub współpracownicy zdają sobie sprawę z naszego niewielkiego doświadczenia zawodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY