REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Inwestorzy bądźcie odważniejsi!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 gru 2016 13:57
Inwestorzy bądźcie odważniejsi!
Jacek Chaczykowski, architekt OTOMI Store Design Lab fot. PTWP

Polscy projektanci i pracownie architektoniczne nie odbiegają poziomem od zachodnich kolegów. Wydaje się, że więcej do nadrobienia jest po stronie inwestorów, sponsorów, aby powszechniej i odważniej dysponować środkami finansowymi na architekturę, design - stwierdza Jacek Chaczykowski, architekt OTOMI Store Design Lab.

REKLAMA

Przykład dobrej współpracy architekta i inwestora? - Możemy podać projekt, częściowo z naszej branży jako, że specjalizujemy się w projektowaniu sklepów, modernizacji kamienicy w pierzei handlowej ulicy w Amsterdamie. Właśnie nie tylko wizja architekta, ale wytrwałość i konsekwencja po stronie inwestora doprowadziły do powstania nie tylko sklepu ale i budynku, który przyciąga, zwraca uwagę a jednocześnie niezwykle indywidualnie podchodzi do kontekstu miejsca, sąsiednich budynków i historii. Mowa tu o projekcie Crystal Houses w Amsterdamie – wskazuje Chaczykowski.

Ten wyjątkowy projekt zaprojektowała pracownia MVRDV. - Jeśli weźmiemy pod uwagę, że do realizacji projektu trzeba było wynaleźć nową technologię budowy, zatrudnić naukowców z uniwersytetu, wyszukać fabryki na świecie, które wyprodukują materiały, sprostać wymaganiom konserwatora, wytrzymać przedłużający się czas realizacji ze względu na chęć osiągnięcia zamierzonego efektu, to wyłania nam się obraz inwestora chyba idealnego – zauważa architekt i dodaje, że tego typu realizacji jego pracownia chciałaby sobie życzyć na nadchodzący rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY