REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Inwestowanie w stare budynki to wyzwanie. Jak osiągnąć sukces komercyjny?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 sie 2017 14:11
Inwestowanie w stare budynki to wyzwanie. Jak osiągnąć sukces komercyjny?
Agnieszka Kalinowska-Sołtys, architekt, członek zarządu APA Wojciechowski fot. PTWP

Inwestowanie w stare budynki, które zbliżają się do swojej śmierci technicznej, nie jest łatwym zadaniem - twierdzi Agnieszka Kalinowska-Sołtys, architekt, członek zarządu APA Wojciechowski. Jak zatem tchnąć ducha nowoczesności w stare mury i osiągnąć sukces?

REKLAMA

Zdaniem Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys, często nakłady finansowe poniesione na ratowanie starej tkanki, zmianę funkcji, wymianę instalacji w budynku są wyższe niż wyburzenie i wzniesienie nowego budynku od samego początku. - Jednak mimo tych trudności są inwestorzy, którzy decydują się na rewitalizację pozwalająca zachować wyjątkowe walory dawnej architektury, będącej częścią historii danego miejsca - zauważa.

W opinii architekt, na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej historycznych obiektów, które zostały zaadaptowane na cele komercyjne. Spełniają one różne funkcje, dzięki którym mogą odzyskać świetność, zarabiać na siebie przez co, nie popadną w ruinę i zapomnienie.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz więcej inwestorów decyduje się na ratowania dawnej architektury. Powstające obiekty, pomimo dużych nakładów finansowych osiągają coraz częściej sukcesy komercyjne. W dużej mierze jest to zasługa coraz bardziej świadomych i wyedukowanych użytkowników, którzy chcą bywać w pięknie zaprojektowanych i staranie zrealizowanych budynkach - podkreśla.

Architekt wskazuje, że osiągnięcie sukcesu komercyjego zależy od bardzo wielu czynników. - Ma tu ogromne znaczenie zarówno doświadczenia inwestora i projektanta w przygotowaniu inwestycji, jak i w dalszym etapie zarządzania nieruchomością - konkluduje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY