REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak projektować dla dzieci? Po pierwsze walczyć ze stereotypami

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 lut 2016 15:46
Jak projektować dla dzieci? Po pierwsze walczyć ze stereotypami
fot. Renata Blaźniak-Kuczyńska

Projektowanie dla dzieci, wbrew pozorom, nie jest łatwym zadaniem - twierdzi architekt Renata Blaźniak-Kuczyńska z Renee's Interior Design.

REKLAMA

W pierwszej kolejności architekt musi pokonać nasuwające się oczywiste stereotypy: różowy kolor dla dziewczynek, niebieski kolor dla chłopców lub fototapeta z aktualnie najpopularniejszą postacią z najnowszego hitu Disney'a czy innej hollywodzkiej produkcji - uważa architekt i dodaje, że przestrzeń dla dzieci powinna stanowić przeciwwagę dla nadmiaru bodźców, na który wystawione są obecnie dzieci oglądając telewizyjne kreskówki, grając w gry na smartfonie czy konsoli.

Renata Blaźniak-Kuczyńska jest zdania, że w projektach dla dzieci należy postawić na spokojną, neutralną kolorystykę i naturalne materiały typu drewno, bawełnę czy len.

- Przy projektowaniu wnętrz komercyjnych dla dzieci, dużo wagę przywiązujemy do wydzielenia stref wyposażonych i zlokalizowanych odpowiednio do swojej funkcji i potrzeb najmłodszych. Wydzielone strefy zabawy, odpoczynku, nauki porządkują przestrzeń i umożliwiają osobom pracującym z dziećmi bardziej efektywną organizację oraz zarządzanie czasem swoim i dzieci - nadmienia architekt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY