REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak się projektuje w Polsce dla najmłodszych? Coraz lepiej i odważniej

  • Autor: Anna Liszka, Propertydesign.pl
  • 22 gru 2015 08:58
Jak się projektuje w Polsce dla najmłodszych? Coraz lepiej i odważniej
Justyna Leśniak, architekt wnętrz w pracowni JUSSS

W Polsce projektowanie wnętrz dla najmłodszych sukcesywnie się rozwija. Jednak jeszcze daleko nam chociażby do krajów skandynawskich, gdzie świadomość dobrego designu jest głęboko zakorzeniona i stanowi element kultury - twierdzi Justyna Leśniak, architekt wnętrz w pracowni JUSSS.

REKLAMA

Architekt zwraca uwagę na to, że coraz więcej rodzimych pracowni projektowych odważniej podchodzi do tematu projektowania nie tylko pokoi dla dzieci, ale również wnętrz publicznych takich jak szkoły, przedszkola, czy żłobki. - Na uwagę zasługują projekty pracowni takich jak XY studio, CGL, czy PORT.  Projekty te wyróżnia dopracowanie w każdym detalu. Wszystkie pomieszczenia - od szatni, poprzez sale zabaw aż po toalety są wyjątkowo spójne.  Postawiono na minimalizm, dominują naturalne materiały, a kolorystyka jest ograniczona.  Najważniejsza jednak jest funkcjonalność, zaprojektowanie przestrzeni tak, aby dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie - podkreśla architekt.

Leśniak zauważa, że w ciągu ostatnich lat zwrócono szczególną uwagę na to jak bardzo ważne jest kształtowanie poczucia estetyki już od najmłodszych lat.  - Młode pokolenie, które będzie umiało odróżnić funkcjonalne i dobrej jakości wnętrze, czy produkt w przyszłości  świadomie będzie umiało dokonywać wyboru. Podczas  targów i festiwali poświęconych tematowi designu coraz częściej firmy i różnego rodzaju instytucje decydują się na warsztaty projektowe, gdzie dzieci zapoznają się z wzornictwem.  Coraz łatwiej jest również wyszukać cykliczne  spotkania, gdzie można kreatywnie spędzić czas ucząc się tym samym. Z takiej formy wolnego czasu skorzystają z pewnością również rodzice - mówi architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY