REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak zaprojektować produkt, który urzeknie miliony

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lut 2016 09:04
Jak zaprojektować produkt, który urzeknie miliony
Bartosz Piotrowski, projektant, szef zespołu projektowego PESA Bydgoszcz

Projektowanie pociągów znacznie różni się od projektowania przedmiotów użytku domowego. O potrzebach pasażerów i trendach w projektowaniu dla transportu publicznego mówi projektant Bartosz Piotrowski, szef zespołu projektowego PESA Bydgoszcz.

REKLAMA

- Personalizacja i nastawienie na człowieka jest ważne w projektowaniu każdego przedmiotu. W projektowaniu pociągu tworzymy przecież strefy nastawione konkretnie na klienta - pojawiają się nawet strefy dziecięce, jest układ foteli vis a vis. Mówię oczywiście o projektowaniu dla transportu publicznego. Nie jest to przecież personalizacja pod konkretną osobę, ale daje możliwość wyboru pasażerom - tłumaczy projektant Bartosz Piotrowski, szef zespołu projektowego PESA Bydgoszcz. - Ważne jest, aby korzystać z badań, które mówią jakie potrzeby mają pasażerowie - dodaje Piotrowski.

Bartosz Piotrowski, zapytany czy jest recepta na projekt, który ma się podobać milionom, odpowiedział, że niezmiernie ważna w projekcie jest powściągliwość i... unikanie trendów.

- Pociągi projektuje się na 30-40 lat. Pasażerowie są klientami, którzy inspirują się tym co ich otacza najbliżej, są to głównie przedmioty niewielkie, komercyjne, szybko starzejące się. Z pociągami i innymi środkami transportu publicznego jest zupełnie inaczej - przekonuje Piotrowski. - Oczywiście warto podglądać trendy w projektowaniu pojazdów, ale trzeba uważać, aby za dwa lata nasz pojazd nie był rażąco nie na czasie - trzeba to wyważyć - tłumaczy projektant.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY