REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jest masterplan dla rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego

  • Autor: wroclaw.pl
  • 20 sie 2014 15:22
Jest masterplan dla rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego
Przedmieście Oławskie we Wrocławiu
Jest masterplan dla rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego
Jest masterplan dla rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego

Przedmieście Oławskie we Wrocławiu to miejsce, w którym od czasów powodzi, do dziś starano się usunąć jej skutki. Z drugiej strony rozwijało się charakterystyczne dla Wrocławia budownictwo plombowe, czyli uzupełniano zabudowę w tych kwartałach, które tego wymagały - mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

REKLAMA

W wywiadzie dla oficjalnego portalu miasta Wroclaw.pl, Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia mówi o ważnych działaniach związanych z rewitalizacją Przedmieścia Oławskiego

- Najistotniejsze zmiany nastąpiły na ul. Pułaskiego oraz na terenie dawnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Powstało tam nowe założenie urbanistyczne i architektoniczne, które pozwoliło zagospodarować fragment dzielnicy, który wcześniej był całkowicie przemysłowy - mówi Adam Grehl.

Wiceprezydent przyznaje, że ważne dla wizerunku i zachodzących zmian we Wrocławiu, są działania deweloperów. - Doskonałym przykładem na to jest osiedle Angel Wings. Ta inicjatywa była ważna i innowacyjna, gdyż nie ograniczała się tylko do budynków, ale również objęła tereny do niej przyległe, łącznie z nabrzeżem. We Wrocławiu to pierwsze takie działanie deweloperskie, nie licząc Mariny. Zwykle wszyscy patrzą na Odrę, a tu pokazano, że podobne funkcje może spełniać rzeka Oława. Przedmieście Oławskie zainteresowało także wielu innych inwestorów, którzy zlokalizowali swoje inwestycje na m.in. ul. Prądzyńskiego i Kościuszki. Przykładami nowych inwestycji w tym rejonie miasta są także Nowa Papiernia, Budynek Starostwa Powiatowego oraz budownictwo plombowe realizowane przez innych inwestorów. Mimo wszystko nie odmieniły one zasadniczo tej dzielnicy. To zadanie jest teraz przed nami.

Obecnie władze Wrocławia przymierzają się do modernizacji nabrzeży, najpierw określone zostaną najważniejsze inwestycje na obu brzegach rzeki Oławy.

Masterplan dla Przedmieścia Oławskiego, oprócz rewitalizacji nabrzeży, przewiduje również remont kamienic. - Zdajemy sobie sprawę, że na to wszyscy czekają. Jednak, aby się tym zająć, musimy znać warunki finansowe tego przedsięwzięcia. Kamienice wpisane do rejestru zabytków oraz te, które są w 100 proc. własnością miasta, mają swoje własne programy rewitalizacyjne. Naszym zadaniem będzie koordynacja tych wszystkich renowacji - mówi Adam Grehl.

Cały wywiad w portalu wroclaw.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY