REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jest popyt na tworzenie niestandardowych biur w Polsce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 wrz 2014 12:49
Jest popyt na tworzenie niestandardowych biur w Polsce
fot. Dariusz Gocławski, architekt i właściciel pracowni A+D z Warszawy

Dariusz Gocławski i Agnieszka Flasińska, architekci z pracowni A+D widzą wzrost zainteresowania na niesztampowe projekty biur w Polsce.

REKLAMA

Architekci z pracowni A+D zaznaczają, że tworzenie biur niestandardowych to projekty, które wykonują najczęściej. Jacy najemcy oczekują takich biur i dlaczego? - Możemy podzielić naszych klientów zlecających projektowanie biur nietypowych na dwa typy: pierwszy typ to firmy, które świadomie kreują niepowtarzalne biura. Drugi typ, to firmy nietypowe, które w sposób naturalny tworzą niestandardowe wnętrza - mówi Dariusz Gocławski, architekt z pracowni A+D.

Jak twierdzi Dariusz Gocławski niestandardowe biura działają do wewnątrz: wpływając na efektywność i zachowania pracowników, ale i na zewnątrz: budując określony wizerunek firmy. - Mamy dwa źródła nietypowych biur (naturalny charakter firmy i/lub świadoma decyzja wizerunkowa) oraz dwa cele takich aranżacji: stymulacji organizacji i budowanie wizerunku firmy - dodaje architekt.

Architekt był odpowiedzialny za projekt całego piętra dla działu marketingu jednej z sieci komórkowych. - Firma jest mocno ustrukturyzowana, natomiast decyzją kierownika marketingu samo piętro miało stymulować kreatywność, pracę zespołową i budować wizerunek tegoż działu. Miała powstać taka oaza w ramach struktury firmy - wspomina architekt.

Pracownia dla innego operatora GSM projektowała piętro zarządu. Architekt wspomina, że w projekcie postawiono nacisk na element wizerunkowy. Mimo to powstała przestrzeń niesztampowa i kreatywna. Kolejnym przykładem wykonania niestandardowego biura jest projekt pracowni dla firmy ubezpieczeniowej. - Pomimo struktury i wizerunku potężnej marki, "zmiękczyliśmy" biuro dodając rysunki, miejsca spotkań w locie, przestrzeń przyjazną i budzącą pozytywne emocje - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY