REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jesteśmy otwarci na nowe ciekawe wyzwania

  • Autor: PropertyDesign.pl / AK
  • 27 sty 2017 12:00
Jesteśmy otwarci na nowe ciekawe wyzwania
Maja Ganyszniec

Udane projekty dla IKEA, liczne realizacje dla firm z różnych branż i dziedzin. Maja Ganszyniec i jej studio projektowe nie dają się zaszufladkować. Nam opowiada o swoich wrażeniach dotyczących rozwoju rynku i jej kariery w ostatnim czasie.

REKLAMA

Poprzedni rok był dla Ciebie chyba wyjątkowo udany?

Maja Ganszyniec, Ganszyniec Studio: W zasadzie dwa ostatnie lata, przez które bardzo blisko pracowałam z Ikeą, były bardzo dobre. Cały poprzedni rok mieszkałam na pół etatu w Szwecji, w tym okresie współpracowałam z projektowym „sercem” IKEA czyli ich małym wewnętrznym teamem kreatywnym. Wspólnie wymyślaliśmy i przygotowywaliśmy produkty w limitowanych kolekcjach wizerunkowych na 2018 i 2019 rok. Był to też czas pełen podróży, ponieważ produkty firma rozwija na całym świecie. Tak - to był wyjątkowo intensywny, inspirujący i rozwijający rok.

Na pewno też bacznie obserwowałaś to, co działo się na rynku. Na jakieś zjawisko zwróciłaś szczególną uwagę?

Wydaje mi się, że 2016 rok to był czas, w którym można było zaobserwować znaczący rozwój marek na rynku kontraktowym. Dotyczy to szczególnie polskich marek, które najwyraźniej są już na tyle rozwinięte by zacząć wykorzystywać potencjał tego segmentu – nie tylko w Polsce. Miło obserwować tak profesjonalne działania i promocje na europejskich targach – pojawiło się wiele nowych wzorów, firmy pokazały się w nowej odsłonie ze świeżymi produktami, zawierano nowe współprace. Wydaje mi się, że jest bardzo istotna i zauważalna zmiana.

Studio Ganszyniec też wchodzi w takie projekty?

W ostatnim czasie z powodu bliskiej współpracy ze Szwedami skupialiśmy się na projektowaniu dla domu. Natomiast nie jesteśmy studiem ze specjalizacją. Jesteśmy otwarci na nowe ciekawe tematy i wyzwania również na rynku kontraktowym.

Jest jakiś nowy obszar aktywności w której chciałabyś zaistnieć?

Cały czas pracuję aktywnie w obszarze strategii design. Jak mówiłam jestem partnerem Touchideas i od siedmiu lat wspólnie tworzymy konkretne rozwiązania dla firm z różnych obszarów. Chciałabym kontynuować pracę w tych dwóch uzupełniających się obszarach – projektowaniu i strategii. Bardzo cenię swoją pracę, studio tworzy świetny zespół zdolnych ludzi, z którymi praca na co dzień to przyjemność. Mam nadzieję, że tematów będzie przybywało i że każdy z nich będzie interesujący.

Dziękuję za rozmowę.

Cała rozmowa z Mają Ganszyniec w najbliższym wydaniu Property Design Magazine.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY