REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Klienci są coraz bardziej świadomi znaczenia pro-ekologicznych rozwiązań

  • Autor: Archiconnect.pl
  • 17 paź 2016 14:50
Klienci są coraz bardziej świadomi znaczenia pro-ekologicznych rozwiązań
Weronika Kiersztejn, Józek Madej i Katarzyna Sąsiadek z biura projektowego Musk Collective Design.

W naszych projektach staramy się łączyć rożne podejścia, ekologia jest tylko jednym z nich - zdradzają projektanci z Musk Collective Design. Jakie ich zdaniem jest znaczenie "zielonego" aspektu przy projektowaniu biur?

REKLAMA

- Dobrze zaprojektowane biuro to przestrzeń, która mocno identyfikuje się z charakterem firmy, odpowiada temu co chce ona zakomunikować klientowi, często stosując rozwiązania nietypowe i nowatorskie - uważają Józek Madej, Katarzyna Sąsiadek i Weronika Kiersztejn z biura projektowego Musk Collective Design. Zwracają uwagę, że coraz częściej inwestorzy zwracają też uwagę na to, by biura były ekologiczne.

- W naszych projektach staramy się łączyć rożne podejścia, ekologia jest tylko jednym z nich. We współczesnych biurowcach istotnym jest aby mądrze zarządzać wykorzystywanymi zasobami (energia, woda, ogrzewanie), wprowadzając inteligentne systemy zarządzania (BMS). Oczywiście rozwiązania funkcjonalne czy wykończeniowe, już w mniejszej skali, biorące pod uwagę eko-trendy są konsekwencją całościowego myślenia i powinny być stosowane, jeśli tylko jest taka możliwość. Trafienie na świadomego klienta zdecydowanie ułatwia wprowadzenie pro-ekologicznych rozwiązań - dodają projektanci. 

O podejściu do projektowania wnętrz kolektywu Musk mieli okazję przekonać się 17 października uczestnicy Studia Dobrych Rozwiązań, które odbyło się w Katowicach. Podczas spotkania o pracy zespołu opowiadała Weronika Kiersztejn.

Przeczytaj całą rozmowę z projektantami na portalu Archiconnect.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY