REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Klucz do sukcesu to atrakcyjny projekt architektoniczny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 sie 2014 11:34
Klucz do sukcesu to atrakcyjny projekt architektoniczny
Kinga Nowakowska, dyrektor generalna Art Norblin Sp. z o.o.
Klucz do sukcesu to atrakcyjny projekt architektoniczny
Klucz do sukcesu to atrakcyjny projekt architektoniczny
Klucz do sukcesu to atrakcyjny projekt architektoniczny

- Inspirację do działań miastotwórczych, za które w równym stopniu odpowiadają deweloperzy, planiści oraz samorząd, należy czerpać, np. jak w przypadku Art Norblin, z bogatej historii samego miejsca, czyli "genius loci" - mówi w rozmowie z Propertydesign.pl Kinga Nowakowska, dyrektor generalna Art Norblin Sp. z o.o.

REKLAMA

Kluczem do stworzenia miejsca przyciągającego jednocześnie biznes, mieszkańców i turystów jest dogłębna analiza potrzeb obu stron oraz opracowanie atrakcyjnego wizualnie projektu architektonicznego, łączącego w sobie wiele różnych funkcji.

Kinga Nowakowska, dyrektor generalna Art Norblin Sp. z o.o., przypomina, że musimy pamiętać, iż tworzymy nie tylko budynek, ale zagospodarowujemy cały kwartał miasta, którego mieszkańcy oczekują wyjątkowej oferty handlowej, usługowej oraz kulturalnej.

- Zadaniem inwestora oraz zespołu architektów jest sprawić, aby inwestycja była jedyna w swoim rodzaju, gdyż jest to gwarancja jej późniejszego sukcesu komercyjnego - ocenia Kinga Nowakowska. - Konieczna jest również ścisła współpraca z władzami miasta, które wykazując się otwartością na nowe pomysły, przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców - dodaje.

- Inspirację do działań miastotwórczych, za które w równym stopniu odpowiadają deweloperzy, planiści oraz samorząd, należy czerpać np. tak jak w przypadku Art Norblin, z bogatej historii samego miejsca, czyli "genius loci" - mówi Nowakowska.

To między innymi, dlatego koncepcja rewitalizacji Art Norblin zakłada zachowanie oraz wkomponowanie w nowy projekt 10 budynków pozostałych po dawnej Fabryce Norblina oraz 44 kompleksy maszyn wpisanych do rejestru zabytków.

- Nowa zabudowa, powstanie nad zabytkowymi budynkami, tworząc tym samym otwartą przestrzeń skupioną wokół brukowanych uliczek, które staną się tętniącym energią sercem tego miejsca. Przy nich zlokalizowane zostaną liczne kawiarnie, restauracje, punkty usługowe i handlowe, dzięki którym okoliczni mieszkańcy, pracownicy biur, turyści i wszyscy warszawiacy będą mogli w klimatycznym miejscu zrobić zakupy, spotkać z przyjaciółmi czy odpocząć po zwiedzeniu Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina - opowiada o projekcie Kinga Nowakowska.

Na pytanie, jak władze miast powinny zachęcać deweloperów, aby z dbałością podchodzili nie tylko do własnych inwestycji, ale także do terenów wokół, Nowakowska mówi:

- Podstawową zachętą jest nie tylko deklaratywna, ale również rzeczywista otwartość władz miasta, konserwatorów zabytków, planistów oraz innych zaangażowanych instytucji na współpracę z deweloperami. Dialog, oparty na zrozumieniu faktu działania we wspólnym celu jest w tym przypadku kluczem do sukcesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY