REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolor w biurze - może wpływać na efektywność pracy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 paź 2016 14:18
Kolor w biurze - może wpływać na efektywność pracy
Biuro PwC Polska - projekt Massive Design, fot. Szymon Polański

Wielofunkcyjny charakter aranżacji biurowej doskonale sprawdza się w otwartych przestrzeniach. Nie należy jednak zapominać, że w takich pomieszczeniach istotne jest też użycie barw, które będą wpływały na komfort pracowników obu płci. Zwłaszcza, że kobiety znacznie lepiej rozróżniają kolory.

REKLAMA

Planowanie stref w taki sposób, by spełniały jednocześnie wiele funkcji, pozwala zaoszczędzić przestrzeń oraz wpływa na komfort zatrudnionych. Dzięki takim rozwiązaniom nawet na niewielkich powierzchniach można zwiększyć dynamikę pracy oraz dostosowywać otoczenie do indywidualnych potrzeb.

Dla żeńskiej części zespołu ważny jest odpowiednio przemyślany design. Charakter pomieszczenia można zmienić za sprawą detali, które mają wpływ na koncentrację i dobre samopoczucie. Umieszczenie kilku roślin, fototapety z relaksującym widokiem czy ramki ze zdjęciem bliskiej osoby, może pozytywnie wpłynąć na relacje w firmie oraz efektywność całego zespołu. Bardzo ważnym czynnikiem jest również kolorystyka biura.

 

Zobacz także: TOP 10: Te biura stawiają na intensywny kolor

- Badania wskazują, że kobiety są znacznie bardziej wyczulone na barwy niż panowie. Aż 8% mężczyzn ma problem z rozróżnieniem koloru, a tylko 0,5% pań. Tonacja kolorystyczna pomieszczenia powinna być dostosowana do wykonywanych w nim obowiązków – ma to szczególny wpływ na naszą produktywność i zaangażowanie, ale także zwyczajnie na samopoczucie – niektóre kolory nas pobudzają, inne uspokajają. Wszystko zależy od tego, jaki typ pracy wykonujemy na co dzień – przekonuje Marta Rolnik-Warmbier, psycholog oraz trener rozwoju osobistego, Columna Medica.

- Oprócz względów ergonomicznych przy aranżacji przestrzeni warto wziąć pod uwagę walory estetyczne. Nowoczesny design łączy funkcjonalność z estetyką. Rozwiązania tapicerowane w żywych barwach w otoczeniu pastelowych, spokojnych odcieni ścian mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na kreatywność i energiczność członków zespołu. Ponadto możliwość spersonalizowania przestrzeni biurowej zwiększa poczucie tożsamości z firmą i pozytywnie nastraja pracownika. Dlatego przy tworzeniu projektu, coraz częściej brane jest pod uwagę zdanie osób zatrudnionych w organizacji – dodaje Zuzanna Mikołajczyk Mikomax Smart Office.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY