REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Krzysztof Zalewski: W Polsce powstaje architektura światowej klasy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 gru 2016 14:15
Krzysztof Zalewski: W Polsce powstaje architektura światowej klasy
Krzysztof Zalewski fot. PTWP

Bieżący rok był dobry dla polskiej architektury, w szczególności dlatego, że powoli zauważalna jest zmiana światopoglądu inwestorów w podejściu do inwestycji - twierdzi Krzysztof Zalewski, architekt i właściciel Zalewski Architecture Group.

REKLAMA

- Rola architektury zaczyna być postrzegana nie tylko poprzez pryzmat funkcjonalności i ergonomii, lecz także w kategoriach "miękkich": komfortu, emocji, lifestylu. Niewątpliwa w tym rola młodszych pokoleń, które mają wyższe oczekiwania odnośnie do warunków pracy i życia. Spełnienie potrzeb użytkowników, przekłada się bezpośrednio na jakość obiektów i przestrzeni urbanistycznej. Odbywa się to z korzyścią dla nas wszystkich - bo wpływa na zmianę otoczenia, przestrzeni, w której żyjemy.  Wydaje się to oczywiste, lecz w naszej rzeczywistości dotąd nie był to najwyższy priorytet - zauważa Krzysztof Zalewski i dodaje, że ubiegły rok obfitował w spektakularne realizacje, co również przyczyniło się do tego stanu rzeczy.

- Zobaczyliśmy, że także u nas może powstawać architektura światowej klasy - a to wpływa na aspiracje i mam nadzieję, że dobrze wróży na przyszłość - konkluduje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY