REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje biuro Tétris w Warsaw Spire? Poszukiwany kreatywny pomysł

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 sie 2016 10:10
Kto zaprojektuje biuro Tétris w Warsaw Spire? Poszukiwany kreatywny pomysł
Paweł Brodzik, fot. materiały prasowe

Trwa konkurs na biuro Tétris. Tylko do 31 sierpnia można zgłaszać prace konkursowe z propozycją koncepcji na aranżację wnętrz nowego biura Tétris w budynku Warsaw Spire. O konkursie rozmawiamy z Pawłem Brodzikiem, dyrektorem zarządzającym Tétris.

REKLAMA

Tétris to światowy lider w zakresie aranżacji i wykonania wnętrz z ponad 15-letnim doświadczeniem na polskim rynku - dzięki połączeniu w 2015 r. z firmą Neo Świat. Wasza siedziba firmy musi być zatem idealna i wzorcowa. Skąd pomysł na zewnętrzny konkurs?

Siłą Tétris jest bliska współpraca na polskim rynku zarówno z pojedynczymi architektami, jak i z pracowniami. Dlatego właśnie zaprosiliśmy ich do współpracy przy tworzeniu tego najważniejszego dla nas miejsca - nowego biura. Chcemy podkreślić, jak ważne są to dla nas relacje.

Ale przecież jedną ze specjalizacji Tétris jest właśnie projektowanie wnętrz?

Racja, często pracujemy w modelu design & build, gdzie nasi eksperci dostarczają 100% usług. Tak było ostatnio w przypadku nowych biur JLL, Whirlpool czy MMC. To nie zmienia jednak faktu, że w części realizacji Tétris na polskim rynku korzystamy z usług zewnętrznych pracowniach architektonicznych.

Czy nadal możemy to nazywać modelem Design & Build?

Jak najbardziej. Ten model pracy oznacza, że bierzemy odpowiedzialność za cały proces, którego efektem jest oddanie nowego biura, hotelu czy sklepu. Często oznacza to uzupełninie architektury o bardzo istotne projekty systemów instalacji, jak również eliminację „kolizji” między różnego typu projektami. Odpowiadamy za konsultacje koncepcji nowej przestrzeni, kompleksowe zarządzanie projektem, prace budowlane, dbanie o zgodność z przepisami. Nie ma tu więc różnicy, czy pracujemy z wewnętrznym zespołem architektów czy z firmy zewnętrznej. Ważny jest codzienny, bliski kontakt między partnerami zaangażowanymi w projekt, wspólna koordynacja działań. Tylko wtedy możemy zagwarantować, że budowa zostanie zakończona w uzgodnionym terminie i budżecie.

Zadaniem konkursowym jest stworzenia koncepcji dla biura Tétris. Chodzi o sam motyw czy coś więcej?

Stawiamy na kreatywny, oryginalny pomysł, na którym oprzemy aranżację części lub całości biura.

Czyli mood board a nie projekt?

Dokładnie. Chodzi o inspirację, czyli zestaw tzw. mood board’ów i wizualizacji opartych o plan funkcjonalny biura. Nie chodzi nam o zaprojektowanie przestrzeni, bo to będzie później zadaniem zespołu architektów Tétris lub partnerskiej pracowni. Chcemy nagrodzić koncepcję, która najlepiej zobrazuje wartości naszej firmy, jakimi są współpraca, nowoczesność i wyobraźnia.

Preferujecie młodych architektów czy pracownie?

Istotny jest dla nas pomysł. Jeśli wygra osoba indywidualna, to świetnie, bo wpisuje się to w naszą filozofię dzielenia się wiedzą. Jeśli wygra pomysł doświadczonej pracowni, będzie to dobra podstawa do rozmów o wykonaniu przez tę firmę pełnego projektu naszego nowego biura na 25. piętrze Warsaw Spire i dalszej bliskiej współpracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY