REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kulturotwórcza rola biura. Czy .KTW ożywi centrum Katowic?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 wrz 2016 11:32
Kulturotwórcza rola biura. Czy .KTW ożywi centrum Katowic?

.KTW ma być tym, co sprawi, że ta część Katowic będzie żyła cały dzień - mówi architekt Przemo Łukasik, właściciel Medusa Group - pracowni, która stworzyła projekt.

REKLAMA

- Lokalizacja .KTW w Katowicach wpłynęła mobilizująco na ten projekt. Nie chcieliśmy by nas paraliżowała, bo jest to lokalizacja trudna, skomplikowana. Nie tylko dlatego, że jest to ścisłe centrum, ale też miejsce zakodowane silnie w mentalności Ślązaków - mówi architekt Przemo Łukasik, właściciel Medusa Group - pracowni, która stworzyła projekt. Projektant był gościem Property Forum 2016.

Architekt zwraca uwagę na kulturotwórczą rolę biur, jakie będą mieściły się w .KTW. Dzięki nim ta okolica przestanie być żywą tylko wieczorami, a okolice będą tętnić energią cały dzień.

- To będzie nowe jądro Katowic - przekonuje. - Wierzymy, że ten obiekt zostanie przez Ślązaków przyjęty pozytywnie. Katowice i  Śląsk nie oglądają się w przeszłość, poszukują cały czas nowych szans dla siebie - podkreśla i dodaje, że liczy, iż .KTW stanie się naturalnym uzupełnieniem tej części miasta. 

Projektant spytany o rolę architekta w przyciąganiu najemców do biura podkreśla: Nie jesteśmy demiurgami, nie wiemy wszystkiego. Odpowiadamy za określony fragment rzeczywistości. W przypadku .KTW to lokalizacja sprawi że będzie to obiekt dobrze wynajmujący się. To co jest genem śląskości to efektywność. Umiar, powściągliwość. To oznacza także dostarczanie odpowiedniej przestrzeni pod konkretne możliwości. .KTW to zaoferuje - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY