REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lublin zamienił się w prawdziwy plac budowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 lip 2014 11:38
 Lublin zamienił się w prawdziwy plac budowy
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, fot. UM Lublin

Rok 2013 był kluczowy dla realizacji najważniejszych inwestycji przyjętego w tej kadencji planu dla Lublina, który bazuje na dwóch obszarach: rozwoju gospodarczym i poprawie jakości życia w mieście - mówi w rozmowie z Propertydesign.pl Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

REKLAMA

Krzysztof Żuk zwrócił uwagę, że wydatki inwestycyjne z budżetu miasta w samym 2013 roku wyniosły 667 mln zł. Dzięki temu Lublin został liderem wśród metropolii pod względem wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na mieszkańca. - Lublin zamienił się w prawdziwy plac budowy. Od początku mojej kadencji powstało 78 km nowych dróg, a 27 km zostało zmodernizowanych - podkreśla prezydent Lublina.

Prezydent zaznaczył, że udało się doprowadzić do budowy trasy S17 oraz obwodnicy Lublina i dróg dojazdowych do niej. - Po odcinku biegnącym w kierunku węzła Mełgiew (2012), w 2013 roku Lublin wkroczył w kulminacyjny etap budowy węzła „Dąbrowica”: największego w historii miasta projektu komunikacyjnego (320 mln zł, UE 298,4 mln zł) - nadmienia Krzysztof Żuk. W rozmowie podkresla również, że rozpoczęła się budowa trzeciego łącznika - węzła „Jakubowice” (realizacja do 2015 r.).

Na uwagę zasługuję fakt, że w ubiegłym roku w Lublinie rozpoczęła się finalna faza modernizacji systemu komunikacji zbiorowej. - W ramach projektu o wartości ponad 520 mln zł miasto zakupi łącznie 70 ekologicznych trolejbusów i 100 autobusów. Przeznaczyliśmy znaczne środki na infrastrukturę kulturalną i sportową - wspomina Krzysztof Żuk.

Prezydent Lublina zaznacza, że dzięki renowacji Teatru Starego (25 mln zł, UE: 18,7 mln zł) i klasztoru powizytkowskiego (38,4 mln zł, UE: 16 mln zł) zdołano uratować cenne, zabytkowe obiekty. Wśród ważnych inwestycji, Krzysztof Żuk wymienia m.in. zrewaloryzowanie największego parku miejskiego, czyli Ogrodu Saskiego. - Z kolei realizowana budowa Stadionu Miejskiego i Basenu Olimpijskiego z parkiem wodnym otwierają nowe możliwości dla sportowej Lubelszczyzny, przyczyniając się do rewitalizacji Doliny Bystrzycy - podkreśla Krzysztof Żuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY