REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ludzie szukają szczerości w przedmiotach

  • Autor: PropertyDesign.pl / Archiconnect.pl
  • 30 gru 2016 11:02
Ludzie szukają szczerości w przedmiotach

- Jest dla mnie ważne jest żeby dostarczać klientowi meble najwyższej jakości za optymalną cenę. Robić produkty wyjątkowe, ale nie przedumane. Ludzie szukają szczerości - mówi projektantka Kinga Chmielarz.

REKLAMA

Kinga Chmielarz tworzyła dla takich marek jak Paged Meble, Elcamp, Mokee, Innowacyjna Polska, Limpol, Len Design, Vedia oraz współpracowałam przy projekcie wyposażenia Parku Chorzowskiego. Stworzyła też swoją własną markę HOP Design, w ramach której projektuje produkty wyposażenia wnętrz.

W rozmowie z portalem Archiconnect.pl opowiadała o trendach w projektowaniu mebli. Jak zauważa: tych jest bardzo wiele i to ją zawsze bardzo cieszy.

- Dzięki temu można wybrać własną drogę. Konkurencja na rynku meblarskim jest bardzo duża a trendy zaczęły się tak szybko zmieniać jak w modzie. Często zwracamy się w stronę przeszłości szukając inspiracji w formie, materiale lub idei. Świat zmienia się bardzo szybko, a funkcjonalność oraz ergonomia mebla jest już standardem, trzeba pójść o krok dalej - zauważa. Jej zdaniem zdaniem przybiera na sile powrót do dobrej jakości, do mebli, do produktów wyjątkowych z duszą często wykonanych przez mistrzów rzemiosła.

- Buduje się coraz większa świadomość klientów, ale i przedsiębiorców np. chęć zmniejszania kosztów produkcji skłania do korzystania z lokalnych materiałów. Dla mnie osobiście ważne jest żeby dostarczać klientowi meble najwyższej jakości za optymalną cenę. Robić produkty wyjątkowe, ale nie przedumane. Ludzie szukają szczerości - mówi.

W rozmowie zdradza też, że nie ma ulubionego materiału, w którym lubi pracować. Każdy ma swoje zalety, wady, szczególne właściwości, które projektant nie tylko powinien uwzględnić ale wykorzystać - opowiada. Wg niej np. drewno to bardzo szlachetny, ciepły, naturalnie miękki, a zarazem twardy materiał. Fascynuje ją jego szerokie zastosowanie i formy, typy.

- Ale tak samo fascynuje mnie każdy inny materiał: plastik, metal, miedź. Szczególnie lubię pracować w materiale adekwatnym do produktu - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY