Luksusowy resort zatopiony w krajobrazie. O jedynej takiej inwestycji hotelarskiej na Mazurach opowiada Maciej Zawadzki z MJZPropertyDesign.pl - 11-04-2019 08:59


To będzie jedna z nielicznych realizacji o tej skali i takim standardzie nie tylko na Mazurach, ale i w całej Polsce. W Pasymiu powstanie pięciogwiazdkowy resort z hotelem, 50 całorocznymi domami, centrum konferencyjne, spa, restauracja oraz prywatna marina przy Jeziorze Kalwa. - To będzie projekt luksusowy, ale zatopiony w naturze - podkreśla architekt Maciej Jakub Zawadzki z pracowni MJZ.

{film;14971}

Inwestycja firmy Verdancy, zaprojektowana przez pracownię MJZ będzie dosłownie wtopiona w krajobraz mazurski. Co ważne dla takich projektów wpisze się w zrównoważony rozwój. - Chcemy zachować mazurską przyrodę w jej pięknym dzikim stanie i dlatego budynki będą praktycznie wkręcane w ziemię za pomocą słupów-śrub. Takie podejście pozwala na znaczną redukcję CO2 na etapie budowy, gdy nie ma zapotrzebowania na transportowanie ciężarówkami ziemi z wykopów przy pracach gruntowych. A także pozwala zachować dużo zielonych przestrzeni, a one przecież z kolei filtrują nasze powietrze, którym oddychamy - opowiada architekt Maciej Jakub Zawadzki z MJZ.