REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Maciej Strzała z Formakers o druku 3D

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 kwi 2015 13:55
Maciej Strzała z Formakers o druku 3D
fot. Maciej Strzała, właściciel i główny inżynier-projektant w firmie Formakers
Maciej Strzała z Formakers o druku 3D
Maciej Strzała z Formakers o druku 3D

Od kilku lat systematycznie z roku na rok poszerzają się możliwości druku 3D, również w Polsce coraz więcej osób docenia technologie przyrostowe - twierdzi Maciej Strzała, właściciel i główny inżynier-projektant w firmie Formakers, oferującej kompleksowe usługi druku i projektowania 3D.

REKLAMA

Właściciel Formakers podkreśla, że druk 3D ma zastosowanie w wielu branżach, ale nadal na polskim rynku jest niedoceniony. - W medycynie ta technologia pozwala m.in. na efektywniejsze przeprowadzenie operacji, a nawet ratowanie życia czy tworzenie indywidualnie zaprojektowanych pod pacjenta protez - zwraca uwagę Maciej Strzała. Natomiast w branży motoryzacyjnej druk 3D stosuje się już od dawna do prototypowania elementów, a nawet całych samochodów. Dodaje, że jest to tylko ułamek zastosowania technologii 3D.

Dla branży architektonicznej technologie przyrostowe mają bardzo wiele do zaoferowania.  Główny inżynier Formakers zdradza, że przychodzą do niego architekci z prośbą o realizację tzw. projektów „na wczoraj”.

– Drukarki są w stanie szybko stworzyć projekty (w porównaniu do ręcznej pracy) i jedyne co trzeba zrobić to usunąć ewentualne podpory, oszlifować czy polakierować, w zależności od potrzeb klienta – mówi.

Strzała upatruje dużą zaletą projektowania 3D w tym, że projekt wystarczy stworzyć tylko raz. – A potem może go powielać i być pewnym, że będzie taki jak wcześniejsze. W razie zapotrzebowania na większy wydruk, wystarczy przeskalować projekt i makieta tworzy się większa – wyjaśnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY