REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Marcel Wanders opowiada, jak stworzył hotel inspirowany chińską legendą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 06 gru 2016 09:43
Marcel Wanders opowiada, jak stworzył hotel inspirowany chińską legendą

Butikowy hotel Mira Moon powstał w Hongkongu, a za projekt jego wnętrz odpowiadał holenderski artysta Marcel Wanders. Okrzyknięty przez New York Times "Lady Gagą świata designu" twórca w specjalnym wideo opowiada o swojej pracy nad tym projektem.

REKLAMA

Projekt wnętrz hotelu Marcel Wanders stworzył w kooperacji z biurem projektowym YOO, które realizuje najwyższej klasy projekty budynków mieszkalnych i hotelowych na całym świecie. Założył je Jan Hitchcox wspólnie z Philippe Starckiem.

Wobec tak ciekawej designerskiej kooperatywy nie dziwi więc fakt, że wnętrza hotelu Mira Moon w Hongkongu zadziwiają pomysłowością. Inspiracją ich powstania była jedna z ważniejszych chińskich legend – o pięknej i szlachetnej Chang’e , która po zażyciu eliksiru nieśmiertelności stała się tak lekka, że zaczęła unosić się ku niebu i nie była w stanie wrócić na Ziemię. Poleciała więc na księżyc i mieszka na nim do dziś w Księżycowym Pałacu, jako Księżycowa Bogini Nieśmiertelności, a jej przyjacielem i posłańcem na Ziemię jest skrzydlaty, nefrytowy królik o imieniu Yutu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY