REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Marcin Krupa: Katowice stają się miastem "przemysłu spotkań"

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lis 2015 15:20
Marcin Krupa: Katowice stają się miastem "przemysłu spotkań"
Marcin Krupa, fot. Fotolia

NOSPR, Muzeum Śląskim i MCK - te trzy obiekty są symbolami dokonującej się na naszych oczach przemiany Katowic i sprawiają, iż Katowice stają się światowej rangi metropolią. Z miasta przemysłu ciężkiego zmienia się w miasto "przemysłu spotkań" - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

REKLAMA

Katowice, do tej pory postrzegane głównie przez pryzmat miejsca koncentracji przemysłu ciężkiego, dzisiaj są miastem poprzemysłowym, którego przewagę konkurencyjną nad innymi destynacjami buduje wiele czynników - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jak wskazuje prezydent Katowic, czynnikami tymi są: kapitał ludzki, unikatowy w skali Europy Środkowej obszar aglomeracji zamieszkiwany przez ok. 2 mln ludności, atrakcyjnie położone geograficznie, ale również wysoko rozwinięta infrastruktura transportowa, która przez ostanie lata była kompleksowo modernizowana. - Posiadamy najlepszą sieć drogową w Polsce oraz zapewniamy dostęp do trzech międzynarodowych lotnisk położonych w niedalekiej  odległości - podkreśla Krupa.

Dynamiczny rozwój Katowic jest rezultatem inwestycji realizowanych zarówno przez podmioty prywatne np. z sektora nowoczesnych usług biznesowych czy deweloperów (liczne obiekty biurowe, osiedla mieszkaniowe, centra handlowe w tym najnowszy Supersam w Śródmieściu Katowic i plany budowy Galerii Echo na południu miasta), jak i przez miasto. W ostatnim czasie w Katowicach zakończono inwestycje na terenie dawnej Kopalni Katowice, na którym powstały Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK), gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) oraz Muzeum Śląskie (inwestycja Marszałka Województwa Śląskiego).

- MCK to wielofunkcyjny obiekt, który jest doskonałym miejscem dla przedsięwzięć o charakterze zjazdów, konferencji, seminariów, imprez kulturalno-społecznych czy projektów wystawienniczo-targowych. Natomiast gmach NOSPR oferuje dostęp do jednej z najlepszych sal koncertowych na świecie. Razem z Muzeum Śląskim i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, te trzy obiekty są symbolami dokonującej się na naszych oczach przemiany Katowic i sprawiają, iż Miasto Katowice staje się światowej rangi metropolią. Z miasta przemysłu ciężkiego zmienia się w miasto "przemysłu spotkań"  - mówi prezydent Katowic.   

W mieście planowane są nowe inwestycje.  Będą one dotyczyły przede wszystkim integracji transportu miejskiego i poprawy jakości życia w mieście. - Te największe, to budowa czterech centrów przesiadkowych i nowych linii tramwajowych w tym na południe Katowic, by połączyć południowe dzielnice miasta z centrum. Kolejny projekt to budowa trzech basenów z małymi strefami SPA, które będą doskonałym uzupełnieniem oferty rekreacyjnej miasta - wymienia Marcin Krupa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY