REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Marek Tryzybowicz: Architekt jest jak scenograf. Trzeba dobrze znać sztukę, aby zrobić dobrą scenografię

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 mar 2018 13:02
Marek Tryzybowicz: Architekt jest jak scenograf. Trzeba dobrze znać sztukę, aby zrobić dobrą scenografię
fot. PTWP

Zmienia się krajobraz komercyjny. Jeszcze 10 czy 15 lat temu o architekturze komercyjnej myślano jedynie w kategoriach dużych centrów handlowych czy monofunkcji typu hipermarket, supermarket - mówi Marek Tryzybowicz, Co-founder and Design Principal, Bose International Planning and Architecture, w komentarzu tuż po 4 Design Days.

REKLAMA

Dziś w projektach komercyjnych trzeba postawić na nowe podejście. - Myślmy o mieście, placu, ulicy i dla kogo to robimy. Dziś ludzie, to nowe pokolenie chce mieć zupełnie inną interakcję z przestrzenią publiczną - zauważa Tryzbowicz. Architekt podkreśla, że w projektach komercyjnych trzeba myśleć o tworzeniu przestrzeni publicznej.

Nie ma znaczenia, czy projekt powstaje w Stambule, Warszawie czy Omanie. - Dziś chcemy odpowiadać na rzeczywiste oczekiwania ludzi, poprawiać jakość życia. To fascynujący proces, w którym powinnyśmy uczestniczyć wszyscy: deweloper, architekt, urbanista, przedstawiciel miasta, i co najważniejsze użytkownik, tej przestrzeni - podkreśla architekt.

Kolektywne działanie to podstawa. - Myślmy o nas jako o scenografach teatralnych. Trzeba naprawdę dobrze znać sztukę, aby zrobić dobrą scenografię. To nie tylko zadanie dla nas: architektów czy urbanistów, ale również dla komercjalizatorów, deweloperów i miasta - konkluduje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY