REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Marta Sękulska-Wrońska z WXCA: Architekt - to brzmi dumnie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 paź 2015 09:43
Marta Sękulska-Wrońska z WXCA: Architekt - to brzmi dumnie
Architekt Marta Sękulska-Wrońska, WXCA

Dojrzały, konkurencyjny rynek przed architektami stawia coraz to większe wymagania. Inwestor nie zadowoli się projektem, który jest jedynie piękny, trwały i funkcjonalny. Czego oczekuje? O wyzwaniach stojących przed młodymi architektami mówi Marta Sękulska-Wrońska z pracowni WXCA.

REKLAMA

- Dziś inwestor oczekuje propozycji, która wyróżni projekt na tle konkurencji, a jednocześnie pomoże mu w osiągnięciu celów - mówi architekt Marta Sękulska-Wrońska z pracowni WXCA.

- Do naszej pracowni zgłaszają się architekci, którzy projektowali na zlecenie renomowanych zagranicznych i krajowych deweloperów, musieli więc sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Realizując w WXCA obiekty użyteczności publicznej, spełniają swoje ambicje o możliwości realizowania projektów w najwyższych standardach, z wykorzystaniem innowacyjnych technologii w rzadko spotykanej skali - opowiada.

Wrońska podkreśla, że tytuł architekta zobowiązuje, by każdy projekt traktować jak wyzwanie. - W naszej pracowni do każdego projektu podchodzimy z pasją, chęcią stworzenia czegoś niepowtarzalnego, co odpowie na potrzeby inwestora i przyszłego użytkownika. W każdym projekcie szukamy wartości dodanej. Traktując projektowanie jako „biznesową konieczność” trudno jest stworzyć dobry projekt - dodaje architekt.

- Możliwość projektowania obiektów publicznych takich jak muzea, teatry, dworce czy obiekty edukacyjne jest dla nas wielkim wyróżnieniem - mówi Marta Sękulska-Wrońska i podkreśla, że są to obiekty wymagające specjalistycznej wiedzy technicznej i umiejętności koordynacji wielobranżowej.

Architekt przypomina, że należy pamiętać, że zarówno projektom komercyjnym, jak i publicznym stawia się podobne wymagania. W każdym przypadku połączenie funkcjonalności, efektywności technologicznej i kosztów na etapie inwestycji i eksploatacji z walorami estetycznymi i społecznymi jest prawdziwym wyzwaniem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY