REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mebel jak architektoniczna bryła lub rzeźba

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 sty 2017 11:30
Mebel jak architektoniczna bryła lub rzeźba
Przemysław Mac Stopa
Mebel jak architektoniczna bryła lub rzeźba
Mebel jak architektoniczna bryła lub rzeźba
Mebel jak architektoniczna bryła lub rzeźba

Trend home office design to konsekwencja zmieniających się w ostatnich latach nawyków związanych z pracą, potrzeb nowych generacji pracowników i nowej roli biura. Dzięki błyskawicznemu rozwojowi technologii możemy pracować z różnych miejsc, przez co zacierają się granice między przestrzenią pracy i życia prywatnego. Przemysław Mac Stopa mówi o tym, jak pracował nad jednym z mebli do wnętrz aranżowanych w tym stylu.

REKLAMA

Jednym z rozwiązań do taki aranżowanych wnętrz biurowych są np. pufy Tapa firmy Nowy Styl zaprojektowane przez Przemysława Mac Stopę, są kreatywnym rozwiązaniem dla stref nieformalnych spotkań w małych grupach oraz wnętrz recepcyjnych. Zostały stworzone zgodnie z ideą modularności – jeden moduł tworzy „wyspa” i ruchome pufy obracające się na wspólnej osi. Moduły można dowolnie zestawiać i wielobarwnie tapicerować, uzyskując unikatowe dla każdego wnętrza bryły. 

– Inspiracją było moje ogólne zamiłowanie do tworzenia obiektów wzornictwa przemysłowego opartego o matematyczną analizę modularności oraz form geometrycznych. Chciałem zaprojektować modularny system siedzisk, który na pierwszy rzut oka nie wygląda jak typowy mebel biurowy, ale raczej jak architektoniczna bryła lub rzeźba – mówi Przemysław Mac Stopa, projektant.

Mebel pokryty wełną ociepla wizerunek wnętrza i jest intrygującym akcentem, wyzwalającym kreatywność zespołu - przekonują twórcy.  Zgodnie z badaniami materiały, takie jak drewno i wełna, działają jak bufor redukujący stres i mają pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY